İçerik Sitesi


Anuş Tegin » Genel » WORDPRESS TEMA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR NELERDİR?
WORDPRESS TEMA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR NELERDİR?

WORDPRESS TEMA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR NELERDİR?


WordPress tabanlı web sitesi kurulurken webmasterların yaptığı en büyük hatalardan birisi tema seçimidir. Arama motorlarının bir web sitesinden istediği en önemli hususlardan biri olan WordPress Tema, site ziyaretçileri ve site kurucusu içinde oldukça önemlidir. WordPress Tema seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

Mobil Uyumluluk

Günümüzde internet kullanıcıların çoğunluğu mobil ve tablet cihazlardan erişim sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı WordPress Tema seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus temanın mobil uyumluluk oranıdır. Seçeceğiniz temanın mutlaka mobil uyumlu olmasına özen gösterin. Aksi takdirde arama motorları için ikinci planda olmanızın yanı sıra sitenizi mobil ile erişim sağlayan kullanıcılar site içerisindeki karmaşadan kurtulmak için web sitenizi terk edecektir. Bunun sonucunda web sitenizin kullanıcı oturum süresi düşecektir.

Sade Olmasına Özen Gösterin

Tema içerisinde yer kaplayan gereksiz bileşenler sitenizi yavaşlatacak ve kullanıcının gözünü yorarak siteyi terk etmesine neden olacaktır. Buna artı olarak Google başta olmak üzere arama motorlarının tamamı web sitelerin sade olmasından yana. WordPress Temanızın sade olması, kullanıcıyı sitenizde daha fazla tutmasının yanı sıra siteniz arama motorlarında yeri üst sıralara taşınmasında oldukça etkisi olacaktır.

Tavsiye İçerik:  Bursa Diş Kliniği, Bursa Hiş Hekimleri, Diş Tedavisi ve En İyi Bursa Diş Klinikleri

WordPress Tema Güvenliği

Temayı satın alacağınız firmanın güvenilir olmasına dikkat edin. Bunun sebebi satın alacağınız temanın güncel olan WordPress sürümü ile uyumlu olup olmamasıdır. Buna ek olarak alacağınız temanın sürekli olarak güncellenmesi sizin yararınıza olacaktır. Bu sebepten dolayı güncel olan güvenilir WordPress Tema firmaları ile çalışmaya özen gösterin.

Destek Hizmeti

Günümüzde yüzlerce hatta binlerce WordPress Teması satan firma/site bulunmaktadır. Ancak bunların bir çoğu eski siteler olup destek hizmeti almanız zordur. Bu yüzden en ufak hata sonucunda işinizi halletmeniz hayliyle zorlaşacaktır. Bu nedenden dolayı kolay destek alabileceğiniz firma/siteleri tercih etmelisiniz.

Desteklenen Eklentiler

WordPress tabanlı web site kurmanın en büyük nedenlerinden biride kullanıcılara sunulan eklentilerdir. WordPress Tema satın almadan önce kullanmak istediğiniz eklentilerin o tema için uygun olduğundan emin olun.

WordPress Tema şirketlerinin başında gelen isimlerinden Kanthemes sayesinde profesyonel temalara ücretli veya ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Kaynak : kanthemes.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir