İçerik Sitesi


Anuş Tegin » Tatil » Uludağ Otelleri ve Uludağ Otel Fiyatları: Uludağ’ın En İyi Otelleri
Uludağ Otelleri ve Uludağ Otel Fiyatları: Uludağ’ın En İyi Otelleri

Uludağ Otelleri ve Uludağ Otel Fiyatları: Uludağ’ın En İyi Otelleri


Uludağ otelleri sayfamızda en iyi Uludağ otellerine göz atabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Otelleri inceleyin.

Uludağ Otelleri

Çobankaya Orman Köşkleri

Telefon: 0553 696 00 16

Adres: Uludağ Sarı Alan, 16370 Osmangazi/Bursa

Le Chalet Yazıcı Hotel

Telefon: 0224 285 23 40

Adres: Kirazlı, 16375 Osmangazi/Bursa

Karinna Hotel Uludağ

Telefon: 0224 285 23 60

Adres: Kirazlı, 16370 Osmangazi/Bursa


Uludağ, Marmara bölgesinde Bursa ilinde bulunan yazın ve özellikle kışın tatil severleri ağırlayan Uludağ bölgenin en yüksek dağıdır. Tatil sadece yazın değil her mevsim yapılabilen bir aktivitedir. Yaz, kış, sonbahar, ilkbahar her mevsim tatil yapabilme olanağımız vardır. Fakat kışın tatil denilince akla kar kayak gelir. Kışın tatil yapılabilecek en güzel yerlerden biri Uludağ’dır. Uludağ da kayak sezonu Aralık ayında başlar ve Mart ayına kadar devam eder. Uludağ kış sezonunda yerli yabancı bir çok turistin akınına uğramaktadır. Günü birlik ya da uzun süreli olarak Uludağ’a gidebilirsiniz. Uzun süreli kalmak isteyen tatilciler için Uludağ da bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Ayrıca kayak için gereken kıyafetleriniz ve malzemeniz yok ise bunları kaldığınız yerlerden temin etme kiralama ve satın alma olanağınız da bulunmaktadır

Tavsiye İçerik:  Kamp Çadırı Nedir? Kamp Çadırı Seçimi, Kamp Çadırı Güvenliği ve Tüm Detaylar

Uludağ da kayak dışında yapabileceğiniz bir çok aktivite bulunmaktadır. Kış sporları, kamp, dağ tırmanışları, teleferiğe binmek yapılabilecek diğer aktivitlerdendir. Uludağ da tatil yapıyorsanız Uludağ Milli Parkı da görmeniz gerekir.

Uludağ Milli Parkı

Uludağ’a geliyorsanız mutlaka Uludağ da bulunan her yeri gezmenizi önerebiliriz. Adı üzerinde Uludağ Milli Parkı, milli bir parktır ve koruma altına alınmıştır. Milli Parka keyfine süre süre teleferik ile gelebileceğiniz gibi kara yolu ile de ulaşım yapabilirsiniz. Uludağ da tatil yapmak sadece kayak yapmak değildir. Kamp yapmayı seven tatilciler için de Uludağ Milli Park kamp yapılacak alanlar mevcuttur.

Bursa ilinden Türkiye’nin diğer illerinden ve yurt dışından bir çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Uludağ mutlaka günün birinde herkesin gidip görmesi tatil yapması gereken bir yerdir. Zaten bir çok tatilcinin kışın tercih ettiği kayak merkezlerinin başında Uludağ gelmektedir.