Uludağ Otel

Uludağ, Marmara bölgesinde Bursa ilinde bulunan yazın ve özellikle kışın tatil severleri ağırlayan Uludağ bölgenin en yüksek dağıdır. Tatil sadece yazın değil her mevsim yapılabilen bir aktivitedir. Yaz, kış, sonbahar, ilkbahar her mevsim tatil yapabilme olanağımız vardır. Fakat kışın tatil denilince akla kar kayak gelir. Kışın tatil yapılabilecek en güzel yerlerden biri Uludağ’dır. Uludağ da kayak sezonu Aralık ayında başlar ve Mart ayına kadar devam eder. Uludağ kış sezonunda yerli yabancı bir çok turistin akınına uğramaktadır. Günü birlik ya da uzun süreli olarak Uludağ’a gidebilirsiniz. Uzun süreli kalmak isteyen tatilciler için Uludağ da bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Ayrıca kayak için gereken kıyafetleriniz ve malzemeniz yok ise bunları kaldığınız yerlerden temin etme kiralama ve satın alma olanağınız da bulunmaktadır

Uludağ da kayak dışında yapabileceğiniz bir çok aktivite bulunmaktadır. Kış sporları, kamp, dağ tırmanışları, teleferiğe binmek yapılabilecek diğer aktivitlerdendir. Uludağ da tatil yapıyorsanız Uludağ Milli Parkı da görmeniz gerekir.

Uludağ Milli Parkı

Uludağ’a geliyorsanız mutlaka Uludağ da bulunan her yeri gezmenizi önerebiliriz. Adı üzerinde Uludağ Milli Parkı, milli bir parktır ve koruma altına alınmıştır. Milli Parka keyfine süre süre teleferik ile gelebileceğiniz gibi kara yolu ile de ulaşım yapabilirsiniz. Uludağ da tatil yapmak sadece kayak yapmak değildir. Kamp yapmayı seven tatilciler için de Uludağ Milli Park kamp yapılacak alanlar mevcuttur.

Bursa ilinden Türkiye’nin diğer illerinden ve yurt dışından bir çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Uludağ mutlaka günün birinde herkesin gidip görmesi tatil yapması gereken bir yerdir. Zaten bir çok tatilcinin kışın tercih ettiği kayak merkezlerinin başında Uludağ gelmektedir.


Anuş Tegin » Uludağ Otel