Ana Sayfa » İstanbul Psikolog » Sultangazi Psikolog

Sultangazi Psikolog

sultangazi

Sultangazi’de yaşayanlar için psikolog tavsiyesi yaptığımız bu sayfadaki diyetisyenden hizmet alabilirsiniz. Psikolog adı, telefonu, adresi ve web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Arayın ve hizmet alın!


Sultangazi Psikolog İletişim Bilgileri

Adı:

Soyadı:

Telefon:

Adres: Sultangazi / İstanbul

Web Sitesi:

Çalışma Saatleri: 09.30-19.30


Sultangazi Psikolog Tavsiyesi

Günler, haftalar bazen de aylarca sürek umutsuzluk, üzüntü, karamsarlık gibi ruh haline sahip olma durumudur. Yanlış adımlar atmaya sevk edebilir. Depresyon insanın çeşitli sebeplerden dolayı üzüntü, hayal kırıklığı, umutsuzluk gibi duygulara kapılmasından sonra kapıldığı histir. Çağımız depresyon çağı olarak ta adlandırılmakta ve günümüzde bu durum bir salgın hastalık gibi tüm Dünya’da yaygın olarak görülmektedir. Depresyonun tedavisi psikolog tarafından yapılmaktadır. Psikolog bu görüşmeyi gizli tutmaktadır. Duygu karışıklığı ve umutsuzluk gibi durumlarda insanı daha da depresyona sürükleyebilir. Bu yüzden psikolog ile görüşmek yerinde bir davranış olacaktır. Depresyonun hakkında, depresyon tedavisi hakkında ve depresyonun tedavisi ücreti hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan psikologda ulaşabilirsiniz.

Önemli bir sorun olan depresyonun uzman desteği alınarak bir an önce yenilmesi gerekmektedir. Zira yapılan araştırmalara göre depresyona yakalanan kişilerin çok ciddi sıkıntılar içine düştüğü raporlar ile kanıtlanmıştır. İnsanlar bu durumu basite almakta ve geçer demektedir. Ancak kişi için bu durum oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için psikolog ile irtibata geçiniz.

Depresyon bazen bir gün bazen de haftalarca sürebilen karamsar, ruhsal boşluğa düşme, üzgün ve kaygılı olma durumudur. Depresyon olmayı tetikleyen ve insanı bu durumlara sürükleyen bir takım olaylar olmuş olabilir. Depresyona giren bir kişi eğer yardım almadan bu durumdan çıkamıyorsa kesinlikle profesyonel bir yardım almak zorundadır. Çünkü bu duruma yakalanıp da intihara kadar varabilecek kötü sonuçlar yaşanabilir. O yüzden depresyonun çok ciddi bir durum olduğunu anlamak gerekir.  Ayrıca depresyonun da çeşitleri bulunmaktadır.

Depresyon hakkında bilgi verdiğimiz bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize depresyon belirtileri ve tedavisi hakkında paylaşımda bulunacağız. Öncelikle depresyon belirtilerini listeleyelim. Daha sonra diğer konulara da detaylı şekilde göz atalım. Depresyon konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Sultangazi psikolog sayfamızdan tavsiye ettiğimiz psikolog ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. Ümitsizlik duygusuna yakalanma ve karamsar olma
  2. Normalde sevilerek yapılan şeylere ilgi duymama
  3. Uyku problemi yaşama. Normalden az uyuma ya da normalden çok fazla uyuma.
  4. Dikkat toparlayamama
  5. İştahsızlık. Az yemek yeme ya da aşırı yemek yeme isteği.
  6. Güçsüz hissetme ve yorgun hissetme.
  7. Huzursuz hissetme ve mutlu olamama
  8. Sevdikleri ile bile görüşmek istememe
  9. Bulunulan her ortamın kişiyi rahatsız etmesi
  10. Alışkanlıkların bile itici gelmesi

Yukarıda saydığımız 10 madde depresyona yakalanan bir kişinin çok sık karşılaştığı durumlardır. Bu belirtiler neredeyse depresyona yakalanan her kişide görülebilir. Siz bile bazen bu belirtileri kendinizde fark etmiş olabilirsiniz. Kimi insanda bir gün olur kiminde ise bir ay hatta da fazla süre. Bunun nedeni de tetikleyici olayların kişiye etki gücü olabilir.

Depresyona yakalanan kişi sayısı her geçen gün artmakta ve depresyona yakalanma sıklığı da artmaktadır. Bunun nedeni insanların birbirinden her geçen gün daha fazla kopması ve duygusuzlaşması olarak görülmektedir. Uzmanlar yaptıkları araştırmalar ile ortaya koyuyorlar ki depresyona yakalanmak çok kolaylaştı ve bunu tetikleyen durumlar da arttı.

Depresyondan kurtulmak için öncelikle kişinin sevdiği ve yapmaktan mutlu olduğu aktiviteler uygulanabilir. Elbette ki bu aktiviteler kişiye hemen etki etmeyebilir ancak iyi gelebilir. Aşırı derecede olan depresyonlara yakalanan kişilere ilaç tedavisi dahi uygulanmaktadır. Bu durumlarda aşırı dikkatli olmak gerekebilir. Kişi kendine ya da çevresindekilere zarar verebilir. Ayrıca depresyon sayfamıza da bakabilirsiniz.

Depresyon hakkında bilgi verdiğimiz bu makalemiz umarız ki faydalı olmuştur. Yine kaliteli ve faydalı içerikler paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.