Ana Sayfa » İstanbul Diş Kliniği » Sultangazi Diş Kliniği

Sultangazi Diş Kliniği

sultangazi

Sultangazi’de yaşayanlar için diş kliniği tavsiyesi yaptığımız bu sayfadaki diş kliniğinden hizmet alabilirsiniz. Diş kliniği adı, telefonu, adresi ve web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Arayın ve hizmet alın!


Sultangazi Diş Kliniği İletişim Bilgileri

Klinik Adı:

Whatsapp:

Telefon:

Adres: Sultangazi / İstanbul

Web Sitesi:

Çalışma Saatleri: 09.30-19.30


Sultangazi Diş Klinikleri Arasında Tavsiye Edilen Klinik!

Üst ve alt çeneler birbirinizin üzerine kapandığında dişlerin buluşma şekli ‘ısırık’ olarak bilinir. Dişleriniz birbirine tam olarak uymazsa, dişleriniz, diş etleriniz, temporo-mandibular eklem (TMJ) ve yüzünüzdeki kaslarla ilgili sorunlara neden olabilen malloksiyon veya “kötü ısırık” olabilir. Genellikle TME bozukluğu olarak adlandırılan bu yanlış hizalama, bazı insanların çeneyi sıkmasına ve geceleri dişlerini taşlamasına neden olabilir. Bu, yüz ağrısına, baş ağrısına, rahatsızlığa ve ısırırken veya çiğnerken tıklamaya, migrenlerin yanı sıra boyun ve omuz ağrısına, hatta sırt ağrısına yol açabilir. Bu semptomlardan herhangi birini tanırsanız veya bunlarla günlük olarak karşılaşırsanız, problemlerinizi tedavi etmek için bir diş hekimi görmeniz veya gerekirse bir uzmana yönlendirmeniz gerekir.

Bazı durumlarda, tedavi geceleri sert plastik bir cihaz giymeyi içerir. Bu, ısırığınızı doğru bir şekilde ölçmek ve yerleştirmek için yapılır, böylece ısırdığınızda dişleriniz kaslarınızın gevşendiği bir konumda olur. Bu ayrıca dişlerin taşlama yoluyla yıpranmasını önler ve onları korur. Sorununuzun kökenine ve ciddiyetine bağlı olarak ortodontik tedavi veya çene-yüz ameliyatı gerekebilir. Diğer çözümler arasında, eksik dişlerin değiştirilmesi veya sahip olabileceğiniz her türlü uyuşmaz köprü işinin ayarlanması yer alabilir. Yapılacak en önemli şey, diş hekiminizi mümkün olan en kısa sürede görmek, böylece çene problemleriniz zamanla daha kötü olmaz ve düzeltmek için daha sert önlemler alınması gerekir.

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.