Ana Sayfa » İstanbul Psikolog » Sancaktepe Psikolog

Sancaktepe Psikolog

sancaktepe

Sancaktepe’de yaşayanlar için psikolog tavsiyesi yaptığımız bu sayfadaki diyetisyenden hizmet alabilirsiniz. Psikolog adı, telefonu, adresi ve web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Arayın ve hizmet alın!


Sancaktepe Psikolog İletişim Bilgileri

Adı:

Soyadı:

Telefon:

Adres: Sancaktepe / İstanbul

Web Sitesi:

Çalışma Saatleri: 09.30-19.30


Sancaktepe Psikolog Tavsiyesi

Çocuklar yeni arkadaş edinmede, bulundukları ortama uyum sağlamada ve bir durumu kabullenmede oldukça hızlıdırlar. Ancak zaman zaman ciddi ortam değişimleri çocukların çekingen olmasına ve düşüncelerini dile getirememesine neden olur. Bu durumun en çok yaşandığı durum ise okula yeni başlama durumudur. Çocuklar okula yeni başlayacağı birinci sınıfta çok çekingen olabilir ya da istemediği halde bazı olumsuz davranışlar gösterebilirler. Psikolog bu durumlarda çocuklara destek olabilir ve bu zor süreci aşmasına ailesiyle beraber yardımcı olur. Okula başlama konusunda profesyonel destek almayı ihmal etmemek gerekir.

Okula yeni başlayan çocuklar yeni bir ortama girmenin heyecanı ile ortama hızlıca adapte olmaya çalışır ve hem öğretmene hem de arkadaşlarıyla tanışmaya çalışır. Aileler okula başlayan çocuklara daha fazla ilgi göstermek zorundadır. Çünkü yeni bir ortam olduğu için çocuklar karşılaştıkları bazı sorunları dile getirmekten çekinebilirler. Aileler ilgi göstererek her şeyi kendilerine anlatmaları gerektiğine çocukları ikna etmeli ve bunu yaşatmalıdırlar. Çocuğa iyi bir destek verebilmek için sınıfındaki arkadaşlarını, öğretmenini ve bulunduğu ortamı iyi bilmeniz gerekir. Zaman ayıramıyorum, işim var, toplantım var gibi bahaneler ile çocuğunuza göstermeniz gereken ilgiyi göz ardı etmeyin.

Çocuklar okula başladıkları dönemlerde çeşitli sorunlar ile muhakkak karşılaşacaklardır. Bu durumları kolayca aşabilmek ve daha güçlü şekilde yola devam edebilmek için çocuğun desteğe ihtiyacı vardır. Hem aileler hem de psikologlar bu durumlarda çocuğa ciddi yardımlar yapmak zorundadırlar. Stres ve utangaçlık çocukların okula başladığı dönemde karşılaşacakları en büyük sorunlardandır. Aileler çok büyük görevler düşüyor bu dönemlerde. Aileler bir psikolog ile görüşerek psikolojik destek ve yardım da alabilirler. Bu durum bazen daha şiddetli bile olabilir.

Psikolog aldığı eğitimler ve edindiği tecrübeler ile çocuklara nasıl yaklaşması gerektiğini çok iyi bilir. Bu durumda da çocuğa gerekli yakınlaşmayı ve ilgiyi de gösterecek ve aileler de bu yakınlaşmanın nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler verecektir. Sizin de çocuğunuz okula başlayacak ya da okulla ilgili problem mi yaşıyor? O zaman sitemizde tavsiye ettiğimiz psikolog ile iletişime geçerek gerekli bilgileri edinebilir ve randevu alabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz için daha fazla bilgiyi sitemizde paylaşacağız. Takipte kalın!

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.