yerel seo faydaları

Yerel SEO Faydaları: İşletmelere Neler Kazandırır?

Yerel SEO işletmelerin internet sitelerine organik trafik sağlaması ve müşteri kazanması için en büyük fırsattır. Bu fırsatı akıllıca kullanarak ve değerlendirerek hem işi büyütebilir hem de çok daha fazla müşteri elde edilebilir. Bu makalemizde yerel SEO faydaları hakkında bazı bilgiler vererek iletme sahiplerinin önlerinde duran fırsat hakkında bilgi edinmelerini sağlamak istiyoruz. Yerel SEO nedir, neden gereklidir başlıklı makalemize bakarak (makaleye git) detaylı bilgi alabilirsiniz. Öncelikle yerel SEO hakkında bir kaç ufak bilgi vererek başlayalım.

Yerel SEO arama motorlarının çalışma yönergelerine uygun olarak hareket ederek sıralama kazanmak için yapılan işlemlere denir. Bir çok detayı bulunmaktadır. Bu işlemler için hem teknik bilgi hem de çeşitli bilgilere sahip olmak gerekir. Ülkemizde açık ara en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için biz de Google’da iyi sıralamalar kazanmak ve organik trafik kazanmak için çalışmalar yürütüyoruz. Hem kendi web sitemiz Anuş Tegin hem de müşterilerimizin web sitelerine organik trafik kazandırmak için her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Şimdi yerel SEO faydaları hakkına bilgiler paylaşabiliriz.

Yerel SEO hizmeti alarak müşteri kazanmak için bize ulaşabilirsiniz. İletişime Geç

Yerel SEO Faydaları

1- Güven

İşletmeler için web sitesi olmazsa olmazdır. Müşteriye güven vermek için web sitesi iyi tasarlanmalı ve gerekli tüm bilgiler içinde olmalıdır. İletişim bilgileri, verilen hizmetler, müşteri yorumları, adres ve işyeri hakkında detaylı bilgiler vermek gerekir. Bu bilgiler paylaşılarak kullanıcı odaklı hazırlanan bir site müşteriye güven verecektir. Müşteri güveni hissettiği an iş yapmak isteyecektir. Bu güveni almak için sitenin içi kadar sitenin dışı da önemlidir Forumlar, sosyal medya siteleri ve diğer sitelerdeki firma hakkında bulunan bilgiler de önemlidir. Firmanın müşteri güvenini sağlamak için site içi ve site dışında gerekli çalışmalar uygulanır.

2- Organik Trafik

İşletmenin bulunduğu şehirde işletmenin verdiği hizmete ihtiyaç duyan kişiler arama yapacaktır. Bu aramalarda sitenin sıralamalarda önemli bir yer kazanması gerekir. Bu sıralama kazanıldığı zaman organik trafik de elde edilecektir. Yerel SEO’nun en büyük avantajı ihtiyaç duyulan ve en doğru ziyaretçiyi elde etmesidir.

3- Müşteri

Siteye gelen trafik büyük oranda müşteri demektir. Ancak doğru trafiği kazanmak önemlidir. En doğru trafiği kazanarak müşteri de kazanılabilir.

Instagram’dan bizi takip edebilirsiniz. (anustegincom) Takip et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.