vücut kitle indeksi

Vücut Kitle İndeksi Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Vücut kitle indeksi boy ve kilo oranı ile gösterilen bir değerdir. Vücudun toplam yağ oranını tahmin eden bir işlemdir. Bu değer ile kaç kilo olmanız gerektiği belirlenir. Boyunuza göre kaç kilo olmanız gerektiği belirlenen bir işlem olarak bilinir. Böylece siz de ideal kilonuza ulaşmak için fikir sahibi olabilirsiniz.

Yağ oranı fazla bulunan insanlar ilerde çok büyük sorunlar ile karşılaşabilirler. Bu durumda yaşanacak olan sağlık sorunları için hem zaman hem de para kaybınız olacaktır. Üstelik çekeceğiniz acılar da ayrı bir dert. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için siz de yağ oranınızı belli bir oranda tutabilir ve daha sağlıklı beslenebilirsiniz. Vücut kitle indeksi hesaplama ile siz de yağ oranınızı görebilir ve şimdiden tedbir alabilirsiniz.

Fazla kilolardan kurtulmak ya da kilo almak için bir girişimde bulunmuş olabilirsiniz. En iyisi siz bir diyetisyen ile görüşerek profesyonel yardım alın. Kilo verdiren hap gibi ne olduğu belli olmayan ve sürekli haberlerde ölümle sonuçlanan saçma sapan yollara girmeyiniz. Diyetisyen ücreti ödememek için canınızı riske atmayı göze almayın.

Kilo almak mı istiyorsunuz? Bursa diyetisyen sayfamıza bakarak randevu alın!

Vücut Kitle İndeksi Nasıl Hesaplanır?

Vücut kitle indeksi hesaplama için bir tablomuz bulunuyor. Vücut kitle indeksi hesaplama aracımıza gitmek için tıklayınız.

Kilo vermek için, kilo almak için ve ideal kiloya ulaşmak için diyetisyen gözetimi çok önemlidir. Profesyonel yönlendirmeler ile çok daha rahat ve kolay şekilde hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Vücut kitle indeksi hesaplama aracı ortalama bir değer verir ve ne yapmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olmanız için yol gösterir. Siz de bu bilgi ile kaç kilo aralığında olmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Kilo vermek ya da kilo almak aslında zor bir iş değildir. Ancak  kişiyi çevresindekilerin yanlış yönlendirmesinden dolayı sürekli başarısızlıkla sonuçlanması hayal kırıklığına uğramalarını sağlar. Bu yüzden de diyetisyene gitmeme düşünesi doğar. Halbuki diyetisyen çevrenizdeki insanlar gibi kulaktan dolma ya da Facebook’ta bir sayfada gördüğü şeyi size söylemez. Profesyonel kişilerce kabul görmüş tıbbi bilgiler verir.

Siz de vücut kitle indeksi hesaplama yapmak için sitemizde bulunan araçtan faydalanabilirsiniz.

Instagram’dan bizi takip edebilirsiniz. (anustegincom) Takip et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.