ikinci el araç

İkinci El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Durum

İkinci el araç satın almak isteyen kişiler belli dönemlerde piyasa araştırması yapar ve bütçesine uygun araç satın alırlar. İkinci el araçların satın alınması durumunda dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunur. Biz de bu makalemizde ikinci el araç satın alma isteyen kişilere dikkat etmeleri gereken durumlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Makalemizde bulunan bu durumları ciddiye alarak araç satın alacağınız zaman daha dikkatli olabilirsiniz.

Bir çok insan sıfır araç satın almak yerine ikinci el satın almaktadır. Sıfır araca göre daha uygun fiyatlı olmasından dolayı ikinci eller tercih edilmektedir. Ekonomik olarak sıfıra göre daha uygun olan ikinci elleri seçen kişiler bir çok duruma normalden daha fazla dikkat etmek zorundadır. Hem bekledikleri gibi bir alışveriş olması için hem de daha sonraları başı ağrımaması için.

Satın almak istediğiniz ikinci el aracın incelenmesi için Bursa oto ekspertiz sayfamızdaki firmaya ulaşın!

İkinci El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Araştırma

İkinci el araçları alırken çok acele etmemek gereklidir İyice araştırarak aklınızdaki markadaki aracın daha kaliteli ve daha az kullanılmışını bulabilirsiniz. Aynı şekilde piyasa değeri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için de araştırma yapmak gereklidir. Araştırmayı iyi yaparsanız daha sonra fazla fiyat vermediğinize sevinirsiniz. Her konuda olması gerektiği gibi araç satın alacakken de araştırma yapmak akıllıca olacaktır.

2- Araç İncelemesi

Alınacak aracın incelenmesi ve var olan durumunun iyice görülmesi gerekir. İkinci el araç incelemesi yapan oto ekspertiz firmasına götürerek aracı iyice inceletmelisiniz. Size verilecek oto ekspertiz raporunda aracın bulunduğu durum ortaya konulur. Böylece araçta var olan her türlü hasar açık şekilde görülecektir. Bulunduğunuz şehirde tavsiye edilen bir oto ekspertize gidebilirsiniz. Biz de sitemizde Bursa’da araç satın alacak kişiler için bir oto ekspertiz tavsiyesi yapıyoruz. Sitemizde bulabilirsiniz.

3- Aracın Sigortası ve Kaskosu

Araç satın alacak kişiler satın alacakları araca sigorta ve kasko yaptırmak zorundadır. İleride yaşanacak olumsuz bir durumda sigorta aracın masrafını karşılayacaktır bu da maddi açıdan bir mağduriyet yaşamamanızı sağlayacaktır. Ayrıca bir çok sigorta şirketi kampanyalı olarak sigorta ve kasko yapmaktadır. Güvenilir, tavsiye edilen ve işini iyi yapan firmalardan yaptırabilirsiniz.

Instagram’dan bizi takip edebilirsiniz. (anustegincom) Takip et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.