Ana Sayfa » Blog » Kilo Verme

Kilo Verme

diet

Beslenme insanlar için en temel ihtiyaçlardan biridir. Ama bu beslenme dengeli ve sağlıklı olmalıdır. Vücudun gelişmesi, çalışması, hastalıklardan korunması için her besinden yeterli miktarda tüketilmesine sağlıklı ve dengeli beslenme denir. Kilo verirken hazırlanan diyet programları da dengeli ve sağlıklı beslenme programlarıdır. Diyet demek aç kalmak demek değildir. Diyet fazla kilolarından kurtulmak isteyen kilo vermek isteyen kişiler için hazırlanmış listedir. Diyet sağlıklı dengeli beslenmedir. Diyet kafaya göre yapılmamalıdır.

İnternet ya da başka yerlerden görülen diyetler uygulanmamalıdır. Bu diyet listeler bir diyetisyen tarafından kişiye özel olarak hazırlanır. Bir kişi de olumlu sonuçlara neden olan diyet diğer bir kişi de işe yaramayabilir. Çünkü herkesin vücudu yağ, su oranı metabolizması, boyu, sosyal yaşantısı farklıdır. Diyetisyene genelde kilo verme amacıyla gidilir. Eğer azimle ve kararla diyet programına uyulursa kilo vermek muhtemeldir.

Kilo vermek estetik açıdan istenildiği gibi sağlık açısından da gerekli olabilir. Sağlık her şeyin başıdır, çok önemlidir. Mesela şişmanlık obezite boyutuna ulaştığında tehlikelidir. Böyle bir durumda mutlaka bir diyetisyene gidip diyete başlamak gerekir. Diyetisyen üniversitenin beslenme ve diyetik bölümünden mezun olmuş kişilerdir. (Bilgi: Diyetisyen nedir?) Kişilere beslenme danışmanlığı yaparlar. Kişilerin yanlış beslenme alışkanlıklarını saptayarak,İnsanların sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için beslenme programı hazırlarlar. Bu beslenme programlarını sadece kişilere değil,topluluklara da hazırlayabilirler.

Diyetisyene sadece kilo vermek isteyenler değil; kilo almak isteyenler hastalar ya da sağlıklı dengeli beslenmek isteyenler başvurabilir. Diyetisyen kişilerine ne istediğini anlamalı, sağlıklı iletişim kurmalı, empati kurabilmeli ve iyi bir dinleyici olmalıdır. Kilo vermek için en iyi ve en sağlıklı yöntem diyet yapmaktır. Bu diyet uzman bir kişi tarafından hazırlanmalıdır. Kilo verdirici haplar vb şeyler kesinlikle tehlikelidir. Diyet yapmak için de motivasyon çok önemlidir. Diyetisyen kişi, kişi kendisine gereken motivasyonu sağlamalıdır. Kilo verme bir süreçtir. Bu nedenle kiloları hemen vermeyi düşünmek pek mantıklı değildir.

Yazımıza gösterdiği ilgi için teşekkür ederiz. Ayrıca sitemizde tavsiye ettiğimiz diyetisyen için İstanbul diyetisyen sayfasına bakabilirsin. Hemen randevu al.