Ana Sayfa » İstanbul Osgb » Kadıköy Osgb

Kadıköy Osgb

İş sağlığı ve güvenliği kanunen zorunlu olan ve ahlaki olarak da gerekli olan bir durumdur. Bir iş yerinde işten kaynaklı olarak oluşabilecek zararları önceden tespit ederek o zararların yaşanmaması için tedbir alınmasıdır. Bu durum hem iş yerinin güvenli olmasını sağlar hem de çalışanların çalışma için daha güvende hissetmesini sağlayacaktır. İş sağlığı ve güvenliği firmaları bu alanda hizmet verir ve iş yerlerinin güvende olmasını sağlayacaktır.

İş sağlığı ve güvenliği kanunen zorunlu olduğu için yapılacak bir durum değildir. Aynı zamanda iş verenin bir sorumluluğudur. Çünkü yaşanabilecek bir kötü durumda çalışanların zarar görmesi içten bile değil. Bu kötü durum yaşanmasın diye gerekli tüm tedbirlerin alınması gereklidir. Profesyonel olarak hizmet veren iş sağlığı ve güvenliği firması ile iletişime geçerek her türlü tedbir için bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda iş yerinin risk durumuna göre gereken zorunlu tedbirler nelerse hepsinin de yapılmasını sağlar. Kadıköy OSGB sayfasından tavsiye ettiğimiz firmaya ulaşabilirsiniz.

İş sağlığı ve güvenliği firması iş yerimde çalışanların ve iş yerine gelen müşterilerin güvenliği için gereken her türlü tedbirin alınmasını sağlar. Ayrıca çalışanlara gerekli eğitimleri de verebilir. İlk yardım eğitimi verilerek çalışanların ani durumlarda müdahale etmesi sağlanır. Aynı şekilde yaşanacak olumsuz bir durumda kaçış planı da hazırlanır. İş yerinden çalışanların işten kaynaklı olabilecek her türlü riskini en aza indirmek ve hiç olmamasını sağlamak için gereken tüm önemler alınır.

İş yerlerinde yapılan işin riskine göre yaşanabilecek bazı durumlar vardır. Bu durumların yaşanmaması için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu tedbirlerin alınması için bazı çalışmalar gerekir. İş sağlığı ve güvenliği mühendisi bu tedbirlerin neler olduğunu belirlemek için iş yerinde araştırma yapar. Bu araştırma sonucunda alınması gereken tedbirlerin ne olduğu listelenir ve hemen bu tedbirler alınır. İş güvenliğinin göz ardı edilmesi durumunda olumsuz durumlar yaşandığında kanunen bazı yaptırımlar bulunur. Aynı şekilde iş sağlığı ve güvenliğinin göz ardı edilmesi de yaptırım gerektirir ve iş yerine ceza kesilebilir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.