Ana Sayfa » İstanbul İkinci El Eşya » Kadıköy İkinci El Eşya

Kadıköy İkinci El Eşya

İkinci el eşya bir çok kişi tarafından tercih edilir. Sağlam, hatası olmayan ve çalışır durumda olan eşyalar sahipleri tarafından kullanılmak istenmediğinde ikinci el eşya olarak satılır. Satan kişinin de alan kişinin de dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize ikinci el eşya alırken dikkat etmek gereken 3 durum hakkında bilgi vereceğiz. Bu makaleyi hazırlamamızdaki asıl amaç ikinci el eşya alacak kişilerin hatalı bir duruma düşmeleri ve iyi bir ticaret olmasıdır.

İkinci el mobilya, ikinci el buzdolabı, ikinci el fırın, ikinci el televizyon ve ikinci el kıyafet satışları ikinci el piyasasını domine eden alım satım eşyalarıdır. Bir çok insan elinde bulunan bazı eşyaların fazla yer kapladığı için ya da artık ihtiyacı kalmadığı için satışa çıkarmak ister. Bunun için de ikinci el eşya alım satım yapan firmalardan yardım ister. Bu firmalar kişinin elinde bulunan eşyayı uygun bir fiyattan alır ve ödemeyi yapar. Şimdi gelelim başlığımızda da belirttiğimiz konuya.

1- Eşyanın Sağlam Olması

Satacağınız eşyanın sağlam olması ve kullanılabilir olması çok önemlidir. Gizli bir hatası ya da herkesin fark edemeyeceği bir hatası bulunuyorsa bunu satmamanız gerekir. Bir eşya alırken de iyice kontrol etmelisiniz.

2- Eşyanın Fiyatı

İkinci el eşya alırken en önemli ikinci konu da fiyatıdır. Bütçenize uygun bir ikinci eldeki eşyayı almak için bir çok yerden fiyat incelemesi yapabilirsiniz ya da Sahibinden gibi büyük sitelerde araştırma yaparak bir fiyat fikri edinebilirsiniz.

3- Nakliye

Alacağınız eşya taşınması zor bir eşya ise (bozdolabı, mobilya, televizyon gibi.) o zaman nakliye hizmet alabilirsiniz. Bir çok Kadıköy ikinci el eşya alım satımı yapan bir nakliye hizmetini ücretsiz verir. Siz de eğer nakliye hizmeti ücretsiz değilse başka bir yerden nakliye ayarlayabilirsiniz. Eşyaları aldığınız firmaya nakliye için bir ücret de ödeyebilirsiniz.

İşte bu 3 konu ikinci el eşya almak isteyen kişiler için çok önemlidir. Bir eşyayı hemen almadan önce incelemeyi ve çalışır olu olmadığına iyice bakmalısınız.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.