İçerik Sitesi


Anuş Tegin » Genel » İzmir Obezite Cerrahisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
İzmir Obezite Cerrahisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir Obezite Cerrahisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


İzmir Obezite Cerrahisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çağımızın büyük problemlerinden birisi olarak gösterebileceğimiz obezite, her zaman için diyet programları ya da egzersizler ile çözümlenememektedir. Vücut kitle endeksi ölçümlendikten sonra uzmanlar tarafından bu sorun eğer diyet ve egzersizler ile giderilemeyecek durumda ise, doğrudan obezite cerrahisi devreye girecektir. İzmir obezite cerrahisi ile birlikte, kişilerin vücut kitle endekslerine göre ne kadar fazla kiloları olduğu ve hangi cerrahi işlem ile normal aralığa gelineceği önceden saptanmaktadır. Yüksek başarı oranına sahip olan İzmir obezite cerrahisi; tüp mide, mide balonu ve mide bypass ameliyatlarında kişilere hizmet sunmakta ve onların da yaşam standartlarının daha iyi koşullara gelmesini sağlamaktadır.

Obezite Cerrahisi Süreçleri

Dünya genelinde sigara tüketimine bağlı olarak en çok görülen epidemik hastalık olarak gösterilen obezitede, tıbbi işlemler ile çok iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. İzmir obezite cerrahisi için başvuruda bulunan kişilere ise, doğrudan bir cerrahi yöntem önerilmemektedir. Bunun yerine, uzman hekim tarafından önce gerekli kontroller yapılmakta, eğer diyet programları ya da egzersizler ile çözüm bulunacaksa gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Ancak, durum cerrahi işlemi zorunlu kılıyorsa da gerekli bilgilendirmeler sonrasında cerrahi operasyona geçilecektir. İzmir obezite cerrahisi için yapılan araştırmalarda özellikle tüp mide ameliyatı konusunda yüksek başarı oranı elde edildiği söylenebilecektir. Ortalama olarak 45 dakika sürecek olan bu cerrahi operasyon sonrasında, midenin mevcut kısmının %75’lik bölümü çıkarılacak ve 3 mekanizma ile de kişilerin kilo verme süreci hızlandırılmış olacaktır.

Tavsiye İçerik:  Kosgeb Nedir? Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır? Kosgeb 2019 Destekleri

İzmir obezite cerrahisi burada ilk aşamada, midenin iştah hormonunu kontrol altına almış olacaktır. Bu sayede, kişilerin cerrahi işlem sonrasında iştah artması gibi bir durum ile karşılaşması mümkün olmayacaktır. Mide hacmi operasyon sonrasında küçüleceğinden dolayı tüketilecek gıda miktarı düşerken, tokluk hissi de aynı oranda artmış olacaktır. Cerrahi işlemler sırasında midenin rezervuar kısmı çıkarıldığından dolayı, gıdaların tüketim sonrasında bağırsağa geçisi hızlandırılacaktır. Bu da kişilerin daha erken sürede doygunluk hissine ulaşmasını sağlayacaktır.

Kısa bir cerrahi operasyon sonrasında yaşanacak olan bu süreç ile birlikte, fazla kilolardan kişiler kurtulacağı gibi, yaşam standartları da aynı oranda artacaktır. Cerrahi işlem sonrasında ise kişilerin beslenme programları hazırlanacak ve onlara destek sağlanacaktır.

Kaynak : https://omeryoldas.com.tr/obezite-cerrahisi/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir