Ana Sayfa » İstanbul Diş Kliniği » Fatih Diş Kliniği

Fatih Diş Kliniği

fatih ilçesi

Fatih’de yaşayanlar için diş kliniği tavsiyesi yaptığımız bu sayfadaki diş kliniğinden hizmet alabilirsiniz. Diş kliniği adı, telefonu, adresi ve web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Arayın ve hizmet alın!


Fatih Diş Kliniği İletişim Bilgileri

Klinik Adı:

Whatsapp:

Telefon:

Adres: Fatih / İstanbul

Web Sitesi:

Çalışma Saatleri: 09.30-19.30


Fatih Diş Klinikleri Arasında Tavsiye Edilen Klinik!

Hamilelik heyecan verici bir zaman olabilir ve planlamanız gereken çok şey varken ağız sağlığınız, düşündüğünüz son şeylerden biri olabilir. Ancak bu zamanda diş sağlığınıza çok dikkat etmek her zamankinden daha önemli. Çünkü hamilelik sırasında hormon değişiklikleri ağız sağlığınızı etkileyebilir ve birçok hamile kadın diş etlerini fırçalarken diş etlerinin kırmızı, iltihaplı ve bazen de kanama olduğunu fark eder.

Şişlik ve iltihaplı diş etlerine ‘hamilelik dişeti iltihabı’ denir ve hamileliğin ikinci ayı içinde başlayabilir. Progesteron hormonu, hamilelik sırasında normalden 10 kat daha fazla olabilir ve bu da vücudun plak birikmesi sonucu toksinlere olan tepkisini etkiler. Bu nedenle kadınlar bu hormonal dalgalanmalar meydana geldiğinde periodontal hastalık gelişimine daha duyarlıdır. Bazı kadınlar ayrıca, genellikle üst diş etlerinde bulunan kırmızı nodüller olan hamilelik granülomu olarak bilinen diş etlerinde de bir büyüme yaşarlar.

Tehlikeli değilken rahatsızlığa neden olabilirler. Diğer ağız sağlığı sorunları, ağır sabah rahatsızlıklarından aside sürekli maruz kalmanın bir sonucu olarak diş erozyonu içerebilir. Ağız kuruluğu bir başka önemli şikayettir ancak tükürük akışını teşvik etmek için bol su içerek ve şekersiz şekerler kullanarak kolayca giderilebilir. Hamileyseniz, sağlıklı ve mutlu bir hamilelik için size yardımcı olabilmemiz için kapsamlı bir kontrol için uygulamaya geçmenizi öneririz.

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.