Ana Sayfa » İstanbul Diyetisyen » Eyüpsultan Diyetisyen

Eyüpsultan Diyetisyen

eyüpsultan ilçesi

Eyüpsultan’da yaşayanlar için diyetisyen tavsiyesi yaptığımız bu sayfadaki diyetisyenden hizmet alabilirsiniz. Diyetisyen adı, telefonu, adresi ve web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Arayın ve randevu alın!


Eyüpsultan Diyetisyen İletişim Bilgileri

Adı:

Soyadı:

Telefon:

Adres: Eyüpsultan / İstanbul

Web Sitesi:

Çalışma Saatleri: 09.30-19.30


Eyüpsultan Diyetisyen Tavsiyesi

Kilo vermek belki de uzun ve zorlu bir süreçtir.Kişi kilo verme sürecinde kendini vücudunu iyi tanıyor olmalıdır. Bir çok kilo verme yöntemi bulunmaktadır;

Diyet, kilo vermek isteyenlerin başvurduğu ilk yöntemlerden biridir. Diyet yaparken kararlı olmak diyetin devamlılığı için çok önemlidir. Çoğu insan diyet yaparken iradeli ve kararlı davranmadığı için diyeti yarıda bırakmakta ve verimli sonuç alamamaktadır. Hatta bir çoğumuz diyete pazartesi günü başlayıp çarşamba günü bırakmaktadır. Diyet demek aç kalmak değildir aksine dengeli ve sağlıklı beslenmek demektir.

Diyet yapmadan önce bir uzmana danışıp bilinçlenmek gerekir, diyeti devam ettirebilmek için de kendinize ödüller ve hedefler koymak diyetin devamlılığı ve istenilen sonucun alınması için önemlidir. Peki diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir? Diyetisyen programı tamamen karbonhidrat ya da tamamen protein içermemelidir, tüm besin gruplarını içeren bir diyet programı olmalıdır, yemekler yavaş yenmelidir, kişiye özel diyet programlarına uyulmalıdır, diyet sporla beraber desteklenmelidir.

Spor yapmak kilo vermek için en etkili ve bir çok kişinin başvurduğu yöntemlerden biridir. Koşu yapmak, yürümek, bisiklet sürmek, yüzmek kilo vermek için yapılan sporlardan bazılarıdır. Diyet yaparken olduğu gibi Spor yaparken de kararlı olmak çok önemlidir, kilo verebilmek için düzenli spor şarttır. Tabi spor yapmak tek başına yeterli değildir, spor yaparken aynı zamanda sağlıklı ve düzenli beslenmek de gerekmetedir.

İnsan vücudunun %70’i su olan bir canlıdır.Dolayısıyla insan için çok gereklidir. Çoğu kişi gün içinde su içmeyi unutmaktadır. Ama bilmek gerekir ki, bol su içmek metabolizme hızını arttırır ve kalori yakmaya neden olur, bu nedenle bol su içmek kilo verdiren yöntemlerden birisidir.

Bilindiği gibi karbonhidrat içeren besinler, hamur işleri kan şekerini yükselttiği kısa zamanda acıkmaya neden olduğu için kilo aldırmaktadır. Kilo vermek istiyorsanız karbonhidratlardan uzak durmak şarttır.

Kilo vermek için diğer yöntemlerde olduğu gibi uykunun da düzenli olması gerekmektedir. Hatta az uyumak kilo aldıran bir faktördür. Ayrıca kilo almamak için uykudan önce çok ve ağır yemekler yenmemelidir aksi takdir de kilo almak kaçınılmazdır.

Meyve ve sebzeler su içermektedir, su da kilo vermek isteyenler için önemli bir yöntem olduğundan meyve ve sebze tüketmek de kilo verme yöntemlerinden birisidir.

Karbonhidratların aksine protein tüketmek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak protein tüketildiğinde metabolizma hızlanır ve ve açlık duygusu azalır böylece kilo vermek kolaylaşır.

Yoğurt: Yoğurt, bir çok kişinin severek yediği bir besindir. Yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Tarçın: Tarçın, tokluk hissi yaratan bir besin olmakla beraber tatlı krizlerini önler.

Yulaf: Diyet yaparken lifli besinler tüketmek çok önemlidir işte yulaf da lif içeren bir besin olması nediyle kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Brokoli: Brokoli, çok faydalı sağlıklı bir besindir. Ayrıca brokoli, doyuruculuğu yüksek bir sebzedir.

Lahana: Kilo vermek isteyen çoğu kişi lahana çorbası yöntemine başvurur çünkü lahana kilo vermeye çok yardımcı bir besindir.

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.