Ana Sayfa » İstanbul Oto Kurtarma » Esenyurt Oto Kurtarma

Esenyurt Oto Kurtarma

esenyurt

Yolda kalmak araç sahileri için yılda bir kez de olsa yaşanan bir durumdur. Yolda kalan kişi yapması gerekenleri biliyorsa zorlanmaz ancak bilmeyen kişi için bu durum tam bir eziyete dönüşür. Araçlar bazen hareket halindeyken ya da park halindeyken arızalanır. Hareket halindeyken arızalanan araçlar için hazırladığımız bu makalede sürücülerin uygulaması gereken bazı hususlardan bahsedeceğiz. İnsanlar yolda kalmak konusu hakkında daha önceden hazırlık yapmak zorundadır. Hem kanunen gereklidir hem de kendi güvenliğiniz, yolcu güvenliği hem de diğer araç sahiplerinin güvenliği için bu durum gereklidir.

Yolda kalan bir kişi aracını öncelikle hemen sağ tarafa eğer varsa emniyet şeridine yoksa da en sağa çekmelidir. Bu durum hayati önem taşıyabilir. Çünkü sürücüler hızlı gelirse duran aracın durduğunu anlamayabilir ve bir kaza oluşabilir. Şimdi detaylı olarak yolda kalınca yapılması gereken en önemli 3 konuya bakalım.

1- Aracı Emniyet Şeridine Çekmek

Yolda giderken arızalanan aracı hemen sağ şeride alarak yol dışına çıkarmalısınız. Ülkemizde artık çoğu yolda emniyet şeridi bulunmaktadır. Emniyet şeridi bu gibi durumlarda kullanılabilecek bir yerdir. Emniyet şeridine aracı alarak hem yolu tıkamamış hem de kazaya sebebiyet vermemiş olursunuz.

2- Dörtlüleri Yakma ve Varsa Arıza Levhasını Yola Kokma

Dörtlüleri yakarak diğer şoförlerin dikkati çekerek dikkatli olmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer aracınızda arıza levhası varsa da onu aracınızdan 10, 15 metre kadar geriye koyarak aracınızın arızalı olduğunu tüm sürücülere gösterirsiniz. Böylece hem dörtlüler hem de arıza levhası ile kendinizin ve diğer sürücülerin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

3- Yardım Çağırma

Yardım çağırma yolda kalmak konusunun en önemli durumlarından biridir. Aracınızın arızası büyük gibi görünüyorsa bir oto tamircisine götürmeniz gerekebilir. Bunun için de oto çekici gerekir. Oto çekiciye ulaşarak aracınızı en yakın Esenyurt oto kurtarıcıya ya da çalıştığınız oto tamircisine ya da araç servisine götürebilirsiniz.

İşte bu 3 duruma dikkat ettiğiniz zaman yolda aracınız kaldığında hem kazaya sebebiyet vermezsiniz hem de kendi güvenliğinizi sağlamış olursunuz. Daha fazla bilgi almak için internette arama yapabilir ya da yol yardım uzmanlarına danışabilirsiniz.

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.