İçerik Sitesi


Anuş Tegin » Genel » Çin Takvimi Nedir? Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?
Çin Takvimi Nedir? Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Çin Takvimi Nedir? Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?


Çin takvimi 1300’lü yıllardan beri kullanılan ve doğacak bebeklerin cinsiyetlerini belirlemek için kullanılan bir yöntemdir. Çin takvimi bilimsel bir yöntem değildir ve sadece çeşitli bilgiler sonucunda cinsiyet belirlenir. Çin takvimi ile bebek cinsiyeti belirleme, Çin takvimi ile cinsiyet hesaplama yapmak oldukça basittir. Yapmanız gerekenleri aşağıda listeleyeceğiz. Bebek cinsiyeti belirginleşmesi için annenin 15 haftalık bir gebeliği geride bırakması gerekmektedir. Bu bilimsel yöntemler ile bebeğin cinsiyetinin kesin olarak bilinmesi için gereken süredir. Ancak Çin takvimi gibi bazı yöntemler ile de bebek cinsiyeti tahmin edilir. Çin takvimi sayesinde bebek cinsiyeti belirlemek için yapmanız gereken 2 şey vardır.

Bu takvim sayesinde bebek cinsiyeti belirlenebilmesi için anne adayının 18 ve 45 yaşları arasında olması gerekmektedir. Bu yaş aralığı içinde hesaplama yapılmaktadır. Annenin doğum tarihi, gebe kalma tarihi bu takvim ile cinsiyet belirlemek için gereken bilgilerdir. Çin takvimi ile cinsiyet hesaplama yapmak için internette çeşitli sitelerde araç bulunuyor. Bu araçlar sayesinde sadece 1 dakika içinde bebek cinsiyeti hakkında tahmin yapabilirsiniz.

Tavsiye İçerik:  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Ayların gün süresi bu takvimin sonucunu etkilediğinden dolayı bazı ayların 29 ve 30 gün olması sonuca ciddi anlamda etkide bulunur. Sonuca varmak için Çin takvimi hesaplama aracı kullanmanız gerekmektedir. Elbette ki bebeğin gerçek cinsiyetini doğru olarak vermeyecektir ancak 1300’lü yıllardan beri Dünya çapında kullanılmakta ve bir eğlence olarak görülmektedir. Doğru sonuç vermesi elbetteki muhtemeldir çünkü sadece 2 cinsiyet vardır. Bebeğin cinsiyeti konusunda takıntılı olan kişiler bu takvim gibi daha bir çok takvim ile de hesaplamalar yaparak cinsiyeti öğrenirler. Ancak kesin olarak doğru şekilde bebeğin cinsiyetini öğrenmek için bir doktordan 15 haftalık gebenin inceleme yapması beklenmelidir. Bu şekilde bebeğin cinsiyeti %100 doğru şekilde belirlenmiş olur. Bebeğin erkek ya da kız olması durumu kesin şekilde sonuca bağlanır.

Çin takvimi bebek cinsiyeti hesaplama yapmak için tavsiye edeceğimiz siteleri kullanabilirsiniz. Böylece bebeğin cinsiyeti hakkında güçlü bir tahminde bulunmuş olursunuz.

Çin Takvimi

Yaş010203040506070809101112
18KEKEEEEEEEEE
19EKEKKEEKEEKK
20KEKEEEEEEKEE
21EKKKKKKKKKKK
22KEEKEKKEKKKK
23EEEKEEKKKEEK
24EKKEEKEKEEKE
25KEKEKEKEKEEE
26EEEEEKEKKEKK
27KKEEKEKKEKEE
28EEEKKEKEKKEK
29KEKKEKKEKEKK
30EEKKKEEEEEEE
31EEEEKKEKEKKK
32EKKEKEEKEEKE
33KEEKKEKEKEEK
34EEKKEKEEKEKK
35EKEKEKEKEEKE
36EKEEEKEEKKKK
37KKEKKKEKKEEE
38EEKKEKKEKKEK
39KKEKKKEKEEKE
40EEEKEKEKEKKE
41KKEKEEKKEKEK
42EKKEEEEEKEKE
43KEKKEEEKKKEE
44EKKKEKEEKEKE
45KEKEKKEKEKEK
Tavsiye İçerik:  Kosgeb Nedir? Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır? Kosgeb 2019 Destekleri