Ana Sayfa » Blog

Blog

Ev Temizliği Malzemeleri

İnsanların yeme içme, giyinme, barınma gibi temel ihtiyaçları vardır. İnsanlar için temizlik de temel bir ihtiyaçtır. Giydiğimiz kıyafetlerin, yaşadığımız yerin çevrenin temiz hijyenik olması sağlık açısında önemlidir. Temiz bir yerde yaşamak herkesin hakkıdır. Bursa ev temizliği, okul temizliği, ofis temizliği, hastane temizliği, sokak temizliği gibi bir çok temizlikte de kullanılırlar.

Her birey yaşadığı gitmek zorunda kaldığı yerlerin temiz olmasını ister. Mesela ev; sürekli yaşadığımız bir yer olduğu için doğal olarak kirlenir temizliğe ihtiyaç duyar. Temiz bir ev aile sağlığı açısından önemlidir. Temiz bir ev herkese huzur verir. Tabi ki sadece temiz bir ev değil, çocuklarımızın her gün gittikleri okullar, hastalıklardan kurtulmak, için iyileşmek için gittiğimiz hastaneler, iş yerlerimiz temiz olmalıdır.

(daha&helliip;)

Ribon Çeşitleri

ribon

Ribon, üzerinde bulunan mürekkebi ısı ile kağıt ya da belirli plastikler üzerine baskı uygulamak amacıyla kullanılmaktadır. Silindir şeklinde bulunan ribonlar barkod yazılarda kullanılır. Ayrıca ribonun diğer adı baskı şerididir. Yazıcı ile uygun biçimde çalışabilen ribonlar sayesinde maksimum kalite elde edilebilir. Üç adet ribon çeşidi bulunmaktadır. Bunlar wax ribon, resin ribon, wax resin ribondur. En dayanıklı ribon çeşidi resin ribondur. Aynı şekilde en pahalı olanıdır. En dayanıksız ve uygun fiyatlı olanı da wax ribondur.

(daha&helliip;)

Kosgeb Rehberi

kosgeb rehberi

Kosgeb; küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı demektir. Adından da anlaşılacağı üzere işletmeleri hibelerle destekler ve işletmelerin gelişmesine yardımcı olur. Kişileri girişimciliğe teşvik eder. Kosgeb Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren bir kuruluştur. Kosgeb kişilere 60 bin TL’ye varan ve 360 bin TL’ye varan hibeler vermektedir. Bu nedenle kişiler; işletme kurmak için Kosgeb’den destek (hibe) almayı isterler. Tabi bunun için bir işleyen bir süreç vardır.

(daha&helliip;)

Bimcell Rehberi

bimcell

Bimcell, Bim tarafından piyasaya sürülen ve rakipleri ile neredeyse aynı fiyatlarda paketlere sahip telefon operatörüdür. Biz de bu konuda ziyaretçilerimize bilgi vermek istedik. Bimcell hat nasıl alınır? Bimcell hat nereden alınır? Bimcell hat kaç TL? Bimcell hat kaç günde açılır? Bu ve daha fazla soruya bu içerikte cevap bulabileceksiniz. Öncelikle Bimcell hakkında kısa bir bilgi verelim ve daha sonra da sorulara geçelim.

(daha&helliip;)

Kilo Verme

diet

Beslenme insanlar için en temel ihtiyaçlardan biridir. Ama bu beslenme dengeli ve sağlıklı olmalıdır. Vücudun gelişmesi, çalışması, hastalıklardan korunması için her besinden yeterli miktarda tüketilmesine sağlıklı ve dengeli beslenme denir. Kilo verirken hazırlanan diyet programları da dengeli ve sağlıklı beslenme programlarıdır. Diyet demek aç kalmak demek değildir. Diyet fazla kilolarından kurtulmak isteyen kilo vermek isteyen kişiler için hazırlanmış listedir. Diyet sağlıklı dengeli beslenmedir. Diyet kafaya göre yapılmamalıdır.

(daha&helliip;)

Psikolog İş İlanları

psikolog iş ilanları

Panik atağın tedavi edilmesi uzmanlara göre zor bir hadise değildir. Ancak disiplinli ve iyi bir çalışma gerektirir. Kişi elbette ki panik atağa yakalanmak istemeyecektir ancak panik atağın geleceğini düşünmek bile kişiye bu durumu yaşatmada bir tetikleyici olacaktır. Bu yüzden kişi öncelikle bu durumdan kurtulacağını ve bu durumun bir daha yaşanmayacağını düşünmesi gerekmektedir. Profesyonel destek almak her zaman daha yararlıdır. Bir Bursa psikolog ile görüşmek ve detaylı bilgi alarak tedavi olmak en iyi çözüm olacaktır.

(daha&helliip;)

Psikolog Hizmetleri

psikolog hizmetleri

Psikolog insanlar tarafından çekinilen ve destek almanın bir eksiklik olduğu gibi görünen aksine insanlar için bir gereksinim ve destek mekanizması olan kişidir. İnsanların en yanlış bildiği konu psikologların sadece deliler ile ve ruhsal problemleri olan kişiler ile ilgilendiğini düşünmesidir. Halbuki böyle bir durum söz konusu bile değildir. Psikolog bulunan güzel bir şehirdir. Bursa halkı psikolog desteği alarak daha dinamik ve daha huzurlu bir hayat yaşayabilir. Destek almaktan çekinmenize gerek yoktur. Psikolog Bursa’da bulunan ofisinde siz değerli Bursa halkını ağırlayarak hizmet vermeye çalışıyor. Siz de psikologdan müsait bir zaman için randevu alarak randevu gününde görüşmeye gidebilirsiniz. Psikolog nedir içeriğinde daha detaylı bilgi bulunuyor.

(daha&helliip;)

Psikolog Çalışma Alanları ve Çalışma Saatleri

psikolog çalışma alanları

Psikolog insan davranışlarını inceler. Psikologlara ruh bilimci de denir. Psikolog deli doktoru değildir. Psikolog akıl veren kişi değildir, hiçbir zaman danışanına öyle yap böyle demez. Psikologu para tuzağı olarak gören insanlar vardır. Hatta psikolog zaman ve para kaybıdır derler. Psikolog, danışanının sorununu ilk seansta çözemez. Sorunları çözmesi için belli bir zamana ihtiyacı vardır.

Psikologa gitmek için akıl hastası olmak gerekmez. Psikologa herkes gidebilir. Psikolog fiyatları herkesin karşılayabileceği fiyatlardır. Psikolog karşındaki insanı yargılamaz, statüsünden dolayı yargılamaz, akıl vermez. Psikolog size karşı bir ayna gibidir, kendinizin farkına varmasını sağlar. Artık günümüzde psikologa gitmek utanılacak bir şey değildir. İsteyen herkes psikologa gider. Psikolog nedir yazımızda herkes için anlaşılır bilgi vardır.

(daha&helliip;)

Psikolog İhtiyacı

psikolog ihtiyacı

Çocuklar yeni arkadaş edinmede, bulundukları ortama uyum sağlamada ve bir durumu kabullenmede oldukça hızlıdırlar. Ancak zaman zaman ciddi ortam değişimleri çocukların çekingen olmasına ve düşüncelerini dile getirememesine neden olur. Bu durumun en çok yaşandığı durum ise okula yeni başlama durumudur. Çocuklar okula yeni başlayacağı birinci sınıfta çok çekingen olabilir ya da istemediği halde bazı olumsuz davranışlar gösterebilirler. Psikolog bu durumlarda çocuklara destek olabilir ve bu zor süreci aşmasına ailesiyle beraber yardımcı olur. Okula başlama konusunda profesyonel destek almayı ihmal etmemek gerekir.

(daha&helliip;)

Psikolog Nedir?

psikolog nedir

Psikolog, ruh bilimci demektir. Psikologlara eskiden deli doktoru olarak bakılmaktaydı. Psikologlara karşı bir çok ön yargı bulunmaktaydı bazı insanlar psikologa gitmeyi zayıflılık olarak görürken bazıları boşa zaman va para kaybı olarak bazıları da özelini başkalarıyla paylaşmanın ne kadar doğru olabileceği konusunda endişeye kapılmaktaydı ama devir değiştikçe psikologlara olan ön yargılar kalktı ve insanlar psikologlara yönelmeye ve fayda görmeye başladı denilebilir.

Psikologlar insanların olduğu gibi aynı zamanda hayvanların da davranışlarını inceleyen kişilerdir. Psikolog danışanları dikkatlice dinler onlara hiçbir şekilde baskı yapmaz, danışanları küçük düşürecek davranışlarda bulunmaz danışanı anlamaya çalışırlar. Kişiler yaşadıkları psikolojik durumları kabullenmeyebilir ya da etrafındakilere anlatmak istemez bu noktada psikolog kişilere güven duygusu aşılayarak, empati kurarak yardımcı olur.

(daha&helliip;)

Diyetisyen Görevleri

Diyetisyen Görevleri Nedir?

Yemek yemeyi herkes çok sever. Çoğu kişi hem kilo vermek isteyip hem de yemekten vazgeçemez. Ama diyet yapmak için bazı besinlerden fedakarlık etmek gerekir. Günümüz sağlıksız ve dengesiz beslenme bir sorundur. Diyetisyen, kişilerin sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yemek listeleri ve kişilere özel diyet programları hazırlar. Bilindiği gibi diyetisyen sadece kilo verdiren kişi değildir.

Kilo almak, kilo vermek, dengeli beslenmek isteyenler, hastalar vb kişilerde diyetisyene başvurarak, kendilerine özel hazırlanmış diyet programlarını uygular. Diyetisyen, sadece belli bir yaş grubunun değil farklı yaş gruplarına,cinsiyetlere de program hazırlar. Ayrıca diyetisyen kişileri, toplumları sağlıklı dengeli beslenme konusunda eğitir. Bursa diyetisyen fiyatları makul herkesin bütçesinin karşılayacağı fiyatlardır.

(daha&helliip;)

Diyet Tarifleri

diyet tarifleri

Diyet yapmayı aç kalmak olarak görenler vardır. Ama diyet yapmak kesinlikle aç kalmak değildir. Diyet, diyetisyen uzman biri tarafından hazırlanmalı ve önerilen diyet programı uygulanmalıdır. Diyetisyen kişiye özel diyet listeleri hazırlayarak kişinin kilo almasına ya da vermesine yardımcı olmaktadır. Diyetisyen vücut kitle endeksini hesaplayarak kişilere özel program hazırlar.

(daha&helliip;)

Diyetisyenin Verdiği Hizmetler

diyetisyen hizmetleri

Diyetisyenler kişilerin sağlıklı bir hayat sürebilecekleri kilolarına ulaşmasını sağlamak için üniversitelerin beslenme ve diyetetik adı altındaki dört yıllık lisans bölümlerini bitirmiş kişilere denir. Diyetisyenler hakkında doğru bilinen yanlışlara bakıldığında sadece zayıflamak için danışılan kişiler olduklarıdır. Diyetisyenler çok zayıf, zayıflama hastalığı olan hastalardan tutun obeziteyle savaşan hastalara kadar çok geniş bir danışan hizmeti vermektedir.

(daha&helliip;)

Diyetisyen İş İlanları

diyetisyen iş ilanları

Diyetisyen iş ilanları hakkında bilgi vermek istediğimiz bu yazımızda diyetisyenlik hakkında bilgi vereceğiz. Google’da diyetisyen iş ilanları yazıp aratarak iş ilanlarını görebilirsiniz.

Kilo almak ya da vermek isteyenler, hamile kadınlar, ameliyat vb. işlemler sonrası dengeli düzenli bir beslenme programına uymak isteyen kişiler işin ehli olan diyetisyenlere başvurmaktadır. Diyetisyen, üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişilerdir ve kişi ya da topluluklar için beslenme planı programı hazırlar. Diyetisyen hastalara zayıflama ilacı vs. önerip kilo alıp vermeyi sağlamaz, aksine doğal ve sağlıklı yollarla kilo aldırma ve verdirme yöntemleri kullanırlar.

(daha&helliip;)

Diyetisyen Nedir?

diyetisyen nedir

Diyetisyen sadece kilo vermeye değil kilo alamayan insanlara da yardımcı olur. Bursa’da yüzlerce insan diyetisyenler ile çalışarak sağlıklı ve ideal kilolarında huzurlu şekilde yaşamaktalar. Beslenme uzmanı üniversitede ilgili bölümden mezun olur. Yani iyi bir eğitim ile bu alanda kendini geliştirmiş kişilerdir. Beslenme uzmanı yani diyetisyen her zaman kendini geliştirmeye çalışır, yeni ürünler, bilgilendirici makaleler ve eğitici kitaplar hazırlar. Kilo vermek, kilo almak, sağlıklı olmak ve ideal kiloya sahip olmak isteyen kişiler beslenme uzmanı ile görüşebilirler.

(daha&helliip;)