Ana Sayfa » İstanbul Osgb » Beşiktaş Osgb

Beşiktaş Osgb

İşyeri tehlike sınıfı 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu gereğince Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. İşyeri tehlike sınıfı işyerinde yürütülen sektöre göre belirlenir. Tehlike sınıfı açık şekilde bakanlık tarafından paylaşılmıştır. İşyerleri için tehlike sınıfı az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olacak şekilde 3’e ayrılmaktadır. İşin zorluğu, çalışan için tehlike durumuna göre ve diğer çeşitli sebepler göz önünde bulundurularak Türkiye’de bulunan tüm sektörler için bu 3 sınıfa göre tehlike sınıfı belirlenmiştir.

İşyeri tehlike sınıfı Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinde faaliyet kodu ve adı listesi adlı sayfasında seçilen sektöre göre gösterilmektedir. Siz de işyerinizin hangi tehlike sınıfına girdiğini görmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. İş güvenliği sadece kanunlarca zorunlu tutulduğu için yapılmamalıdır. Aynı zamanda işverenin ahlaki olarak da bir görev olarak bilmesi gereken bir durumdur. Çalışanlar tedbirlerin alındığı ortamlarda daha verimli çalışacak ve işyerine daha fazla katkıda bulunacaktır.

Ülkemizde hizmet veren yüzlerce sektörde yüz binlerce firma bulunuyor. Bu firmaların bazıları çalışanlar için tehlikesiz bazıları belli oranda tehlikeli bazları da çok tehlikelidir. İşte bu durum göz önüne alınarak işyerlerinin çalışanlarına oluşturacağı riskleri en aza indirmek ve hatta hiç yaşanmayacak şekilde önlemler alınması gerekir. Bunun için de iş sağlığı ve güvenliği firması ile çalışmak gereklidir. İş sağlığı ve güvenliği firmaları işyerlerinin tehlike sınıfına göre alınması gereken her türlü tedbirin belirlenmesini ve tedbirlerin alınmasını sağlar.

İşyeri tehlikeli bir yer olabilir ya da tehlikesiz bir yer olabilir. Bu durumlar kanun gereği bakanlık tarafından belirlenmiş ve resmi kanallarca yayınlanmıştır. Çalışanlarınızın ve işyerinizin güveliği için bu kurallara uymak ve gereken tedbirleri almak zorundasınız. İşyeri tehlike sınıfı nasıl belirlenir diye aklınızda bir soru işareti elbette ki olacaktır. Bu soru işaretini gidermek için bir uzman ve profesyonel ile görüşerek net bir cevap alabilirsiniz. Sitemizde Beşiktaş OSGB hizmet veren tecrübeli ve profesyonel bir iş sağlığı ve güvenliği firması tavsiye etmekteyiz. Yukarıda paylaştığımız ilgili sayfaya giderek firma ile iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

icon
Hizmete çok hızlı şekilde ulaşım sağla.