Ana Sayfa » İstanbul Psikolog

İstanbul Psikolog

İstanbul psikolog tavsiyesi yaptığımız sayfaya hoş geldin. Psikolog ile iletişime geçerek dakikalar içinde rezervasyon yapabilirsin. Psikoloji insan davranışlarını, zihnini inceleyen anlamaya çalışan bir bilim dalıdır. Psikolog da ruh bilimci demektir. Psikologlar; sosyal psikoloji, örgüt psikolojisi, gelişim psikolojisi, klinik psikoloji gibi alanlarda uzmanlaşabilirler. İnsanlar, psikologa gitmeden önyargıya başlarlar. Kimisi psikologa gitmekten korkarken kimisi de psikologu zaman ve para kaybı olarak görür.


Adı Soyadı

Eklenecek.

Telefon

Eklenecek.

Adres

İstanbul, Türkiye

Instagram

Eklenecek.

Mail

Eklenecek.


Çoğu zaman psikologların sorunu hemen çözebileceklerini düşünüyorlar. Fakat psikologların sorunu çözmesi için zamana ihtiyacı vardır. İstanbul psikolog ilk seansta danışana tanı koyamaz ve hemen bir çözüm yolu bulamaz. İstanbul psikolog zamanla danışanı tanıyarak, hangi terapinin danışana uygun olacağını belirleyerek sorunu çözmektedir. Psikolog sabırlı, empati kurabilen, anlayışlı, hoşgörülü, insanları seven, kendisiyle barışık bir kişi olmalıdır. İstanbul psikolog tavsiye edilme sebeplerinden bazıları da bunlardır. İstanbul psikolog fiyatları her bütçeye uygun, karşılanabilecek fiyatlardır.

istanbul psikolog öneri

Evli çiftlerin sorunları için yardımcı olma. Aile danışmanlığı ailenin çocuk bakımında, çocuğu büyütmede destek alma ve aile kavramını oluşturma konusunda profesyonel yardımdır. Bu yardım psikologlar ve bakanlık tarafından verilen aile danışmanlığı yeterlilik belgesi bulunan kişiler tarafından yapılabilir. Ancak aile danışmanlık yönlendirme değil destek olmak için bulunur. Ailenin felsefi varlığı ve çocuklu ailelerin ise çocuğu nasıl yönetebilecekleri ve nasıl huzur ortamı sağlanacağı hakkında bilgi verme durumudur. Daha huzurlu bir aile yaşamı için desteğe elbette ki ihtiyaç duyulabilir, bunun için psikolog sayfamızdan tavsiye ettiğimiz psikologa ulaşabilirsiniz.

Psikolog Blog Yazıları

İstanbul Psikolog Fiyatları

Danışmanlık hizmetinden faydalanmak isteyen aileler sorunlarını bir kağıda listeleyerek psikologa ulaşıp öncelik sırasına göre destek alabilirler. Bu yardımlar daha huzurlu ve gerekli sevgi ortamının sağlanmasında çok fayda sağlayacaktır. Çevrenizden gelecek olumsuz ya da her şeyi kendi bildiğini sanan kişilerin gereksiz yorumlarına kulak asmadan profesyonel destek gerekiyorsa bunu almak gerekir. Siz de danışmanlık desteği alarak aileniz için en iyisini istiyorsunuz. Bunun için sitemizde bulunan psikolog ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Unutmayın, her zaman profesyonel destek almak daha iyi olacaktır.

istanbul psikolog fiyatları

Kişinin kendi kendine sorunlarla başa çıkama durumunda verilen destek. Bireysel danışmanlık psikologların kişilerin kendi sorunlarıyla başa çıkmaları için destek olmalarıdır. Kişiler psikolog desteği alarak bu sorunlar ile yüzleşerek yenebilirler. Bunun için de profesyonel destek almak ve bu desteğe inanmaları gerekir. Bir çok insan psikolog desteği alarak çok daha huzurlu bir hayata sahip olmuştur. Siz de bireysel danışmanlık hizmeti alarak profesyonel bir yardımın nasıl da etkili olduğunu yaşayarak görebilirsiniz. Biz de insanların sorunları aşmalarında yardımcı olabilecek bir psikolog önerisinde bulunmak istedik. Maltepe psikolog sayfamızdan ulaşarak randevu alabilirsin.

Sitemizde kişilerin bireysel sorunlarında yardımcı olabilecek profesyonel ve oldukça tecrübeli İstanbul psikologlar bulunuyor. Uzman desteği alan kişilerin yorumlarına bakıldığında ne kadar da haklı oldukları ve bu desteğin ne kadar gerekli olduğu ortaya çıkmaktadır. Siz de ilgili sayfaya bakarak psikolog desteği alabilirsiniz.

Psikolog Ücretleri

Günler, haftalar bazen de aylarca sürek umutsuzluk, üzüntü, karamsarlık gibi ruh haline sahip olma durumudur. Yanlış adımlar atmaya sevk edebilir. Depresyon insanın çeşitli sebeplerden dolayı üzüntü, hayal kırıklığı, umutsuzluk gibi duygulara kapılmasından sonra kapıldığı histir. Çağımız depresyon çağı olarak ta adlandırılmakta ve günümüzde bu durum bir salgın hastalık gibi tüm Dünya’da yaygın olarak görülmektedir. Depresyonun tedavisi psikolog tarafından yapılmaktadır. Psikolog bu görüşmeyi gizli tutmaktadır. Duygu karışıklığı ve umutsuzluk gibi durumlarda insanı daha da depresyona sürükleyebilir. Bu yüzden psikolog ile görüşmek yerinde bir davranış olacaktır. Depresyonun hakkında, depresyon tedavisi hakkında ve depresyonun tedavisi ücreti hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan psikologda ulaşabilirsiniz.

istanbul psikolog tavsiye

Önemli bir sorun olan depresyonun uzman desteği alınarak bir an önce yenilmesi gerekmektedir. Zira yapılan araştırmalara göre depresyona yakalanan kişilerin çok ciddi sıkıntılar içine düştüğü raporlar ile kanıtlanmıştır. İnsanlar bu durumu basite almakta ve geçer demektedir. Ancak kişi için bu durum oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için İstanbul psikolog ile irtibata geçiniz.

Depresyon bazen bir gün bazen de haftalarca sürebilen karamsar, ruhsal boşluğa düşme, üzgün ve kaygılı olma durumudur. Depresyon olmayı tetikleyen ve insanı bu durumlara sürükleyen bir takım olaylar olmuş olabilir. Depresyona giren bir kişi eğer yardım almadan bu durumdan çıkamıyorsa kesinlikle profesyonel bir yardım almak zorundadır. Çünkü bu duruma yakalanıp da intihara kadar varabilecek kötü sonuçlar yaşanabilir. O yüzden depresyonun çok ciddi bir durum olduğunu anlamak gerekir.  Ayrıca depresyonun da çeşitleri bulunmaktadır.

En İyi Psikologlar İstanbul Avrupa Yakası

Depresyon hakkında bilgi verdiğimiz bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize depresyon belirtileri ve tedavisi hakkında paylaşımda bulunacağız. Öncelikle depresyon belirtilerini listeleyelim. Daha sonra diğer konulara da detaylı şekilde göz atalım. Depresyon konusunda yardıma ihtiyacınız varsa İstanbul psikolog sayfamızdan tavsiye ettiğimiz psikolog ile iletişime geçebilirsiniz.

istanbul psikolog
  • Ümitsizlik duygusuna yakalanma ve karamsar olma
  • Normalde sevilerek yapılan şeylere ilgi duymama
  • Uyku problemi yaşama. Normalden az uyuma ya da normalden çok fazla uyuma.
  • Dikkat toparlayamama
  • İştahsızlık. Az yemek yeme ya da aşırı yemek yeme isteği.
  • Güçsüz hissetme ve yorgun hissetme.
  • Huzursuz hissetme ve mutlu olamama
  • Sevdikleri ile bile görüşmek istememe
  • Bulunulan her ortamın kişiyi rahatsız etmesi
  • Alışkanlıkların bile itici gelmesi

Yukarıda saydığımız 10 madde depresyona yakalanan bir kişinin çok sık karşılaştığı durumlardır. Bu belirtiler neredeyse depresyona yakalanan her kişide görülebilir. Siz bile bazen bu belirtileri kendinizde fark etmiş olabilirsiniz. Kimi insanda bir gün olur kiminde ise bir ay hatta da fazla süre. Bunun nedeni de tetikleyici olayların kişiye etki gücü olabilir.

Psikolog İstanbul Anadolu Yakası

Depresyona yakalanan kişi sayısı her geçen gün artmakta ve depresyona yakalanma sıklığı da artmaktadır. Bunun nedeni insanların birbirinden her geçen gün daha fazla kopması ve duygusuzlaşması olarak görülmektedir. Uzmanlar yaptıkları araştırmalar ile ortaya koyuyorlar ki depresyona yakalanmak çok kolaylaştı ve bunu tetikleyen durumlar da arttı.

Depresyondan kurtulmak için öncelikle kişinin sevdiği ve yapmaktan mutlu olduğu aktiviteler uygulanabilir. Elbette ki bu aktiviteler kişiye hemen etki etmeyebilir ancak iyi gelebilir. Aşırı derecede olan depresyonlara yakalanan kişilere ilaç tedavisi dahi uygulanmaktadır. Bu durumlarda aşırı dikkatli olmak gerekebilir. Kişi kendine ya da çevresindekilere zarar verebilir. Ayrıca depresyon sayfamıza da bakabilirsiniz. Depresyon hakkında bilgi verdiğimiz bu makalemiz umarız ki faydalı olmuştur. Yine kaliteli ve faydalı içerikler paylaşmaya devam edeceğiz.

psikolog istanbul

İnsanlar psikologlara karşı ön yargılıdır. Psikologu gereksiz görürler. Psikologa sorunu insanlar gider gibi bir algı vardır. Bu önyargılar zamanla azalmaktadır. Bazı insanlar için de psikologa gitmek zaman ve para kaybıdır. İstanbul psikolog fiyatları her kişinin karşılayacağı miktarlardır, psikologa gidip sağlanan yarara bakılınca zaman ve para kaybı olmadığı zaten anlaşılacaktır.

Psikologlar, rahat iletişim kuran, dürüst, empati yapabilen, insanları yargılamayan küçümsemeyen ve konuşulanları gizli tutan kişilerdir. Bu yüzden İstanbul psikolog tavsiye edilmektedir. Kişinin davranışları ruh hali yaşam kalitesini düşürdüğünde ve bu özel iş vb hayata yansıdığında psikologa gitmek de fayda vardır. İstanbul psikolog hastalık bu belirtileri ortadan kaldırıp kişinin zayıflayan yaşam kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır.

Psikolog Tavsiye Ediyorum

Bazı düşünceleri kafadan atamayıp gereksiz yere insanın kendini kaygılı hissetmesi durumuna denir. İnsanın hayatını çok zor bir hale getirebilir. Endişe bazı durum ve anlardan dolayı korku duyma duygusu olarak tanımlanır. Endişe duygusu insanı yanlış yönlendirebilir ve istenmediği halde yanlış adımlar attırabilir. Bu da istenmeyen olayların olmasına yol açar. Endişe ile başa çıkmak için kişinin istekli ve biraz da cesur olması gerekir. Endişe duygusu kişiye zaman zaman gelebilir ya da bir ömür peşini bırakmaz. Endişe ile başa çıkmakta zorlanan ya da bu duyguyu yenemeyen kişiler profesyonel destek almak zorundadırlar. Endişe konusunda yardıma ihtiyacın var biliyoruz bunun için Küçükçekmece psikolog sayfamızdan psikologa ulaşabilirsin.

psikolog sitesi

Hayatı boyunca endişeli olarak yaşamak ve korku duymak insanın çok bir hayat geçirmesini sağlayacaktır. Bu yüzden profesyonel destek alarak daha iyi ve huzurlu bir hayat sürmek mümkündür. Bazı anlar kişilerin endişelenmesini daha da arttırabilir. Bu durumları göz almamak ve o durumlarla hiç karşılaşmamak istenir. Ancak bir gün elbette ki o durum karşısına çıkacaktır. O zaman da kaçmak kötü bir deneyim olacaktır. Profesyonel destek için sitemizde bulunan İstanbul psikologları ile iletişime sağlayın.

Psikoloji kişilerin zihinlerini ve davranışlarını inceleyen bilimdir. Psikolog ise psikoterapi ve psikolojik test uygulayan, psikolojik değerlendirmeler yapan kişilerdir. Kişi, üniversitenin 4 yıllık ilgili bölümünden mezun olduktan sonra psikolog unvanı alır. Başakşehir psikolog danışanını yargılamaz, akıl vermez, küçük düşürmez ve konuşulanları asla kimseyle paylaşmaz. Çoğu kişi psikologa gitme aşamasına gelse de psikologun konuşulanları başkalarıyla paylaşacağı korkusuna kapılabilir.

İstanbul’un En İyi Psikologu

Gizlilik psikologların en önemli kurallarından biridir. Psikolog kişilerin sorunlarını tek seansta çözemez. Sorunları çözme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı insanlar psikologu para kaybı olarak görebilir. Ya da psikologa gitmek isteyenler fiyatların çok yüksek olacağını düşündüğü için psikologa gidemez. Fakat Kadıköy psikolog fiyatları günümüzde herkesin karşılayabileceği fiyatlardır. Bu nedenle Başakşehir psikolog tavsiye edilmektedir.

Ruh halinin en değişken olduğu dönem olan ergenlikte verilen profesyonel destek. Ergen danışmanlığı insanların çocukluktan ergenliğe geçişiyle başlayıp yetişkinliğe kadar olan 2,3 yıllık dönem için verilen hizmettir. Ergenlik dönemi çocukların çok hassas olduğu ve çok sık duygu değişimine girebilecekleri bir dönemdir. Sık duygu değişimleri ve duyguları kontrol edememe durumu çocukların sorunlarla karşılaşmasına sebep olacaktır. Sorunları aşamayınca da karamsarlık ve korku gibi duyguların çocuğu esir almasına neden olacaktır. Bunun için ergenlik danışmanlığı çok gerekli ve önemlidir.

psikolog ücretleri

Ergenlik döneminde okul çağında olan çocuklar okulda başarı elde etme konusunda da sıkıntı yaşayabilirler. Bu sorunlar profesyonel bir yardım ile aşmak gerekebilir. İşte burada İstanbul psikologları devreye girer. Psikologlar ergen danışmanlığı hizmeti de vermektedirler. Siz de çocuğunuzun başarılı olmasını ve ergenlik sorunlarını kolayca aşmasını sağlamak için bir psikolog ile görüşmesini sağlayabilirsiniz. Sitemizde bu konuda hizmet veren bir psikolog tavsiyesi de yapıyoruz.

İstanbul Psikolog Öneri

Psikolog insanları eleştiren yargılayan kişiler değildir aksine danışanlarına empati yapan danışanlarını anlayan kişilerdir. Psikiyatri ile psikolog çoğu zaman karıştırılmaktadır, psikiyatr tıp okuyup mezun olurken psikolog ise psikoloji bölümünden mezun olan kişidir ve danışanlarına psikoterapi yoluyla iyileştirmektedir. Fatih psikolog danışanlarına her konuda yardımcı olmaktadır ve isteyen herkes psikologa gider.

İnsanlar ne zaman psikologa başvuracaklarını bilemezler psikologa başvuracakları zaman da psikologun ona yardım edeceği faydası dokunacağı konusunda inanç sahibi olmalıdırlar ve zorla değil gönüllü olarak psikologa gitmelidirler yoksa Esenyurt psikologdan istenilen yarar alınamaz.İnsanların bazıları psikolaga gitmeyi normal olarak görürken bazıları anormal olarak görmektedir ve gitmeye çekinmektedir. Esenyurt psikolog bu noktada danışanlarına güven vermekte ve önyargıları yıkmaktadır.

İnsanın bir nesne ya da bir duruma karşı durduğu korkudur. Bazen az olsa da bazen de çok büyük bir korku verebilir. Fobi bir nesne ya da ortama korku duyma durumudur. Bu durum çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelerek bilinçaltında yer etmektedir. Böylece kişi bazı nesnelerden ve ortamlardan korku duymaya başlar. Bu korku derecelendirilir. Az ya da çok korku olarak da görülmektedir. Fobi kişinin geçiş döneminde ortaya çıkmaktadır. Çocukluktan ergenliğe geçiş, ergenlikten çıkış gibi dönemlerde kişi daha değişken ruh halinde olduğu için bir takım olaylardan kaynaklı olarak bazı şeylerden korkabilir.

psikolog

Profesyonel yardım olarak fobiler tedavi edilebilir. Bunun için çeşitli tedavi yöntemleri bilimsel olarak bulunmaktadır. İstanbul’da psikolog bu fobileri yenmek için kişiye yardımcı olma görevini üstlenir. Tamamen bilimsel ve kanıtlanmış tedavi yöntemleri uygulanarak kişinin bu korkuları yenmesi sağlanır. Fobiden kurtulmak için sitemizde tavsiye ettiğimiz psikologa ulaşabilirsiniz.

İstanbul Psikolog Tavsiye

Üniversitenin ilgili bölümünden mezun olup psikolog olan kişiler, rehabilitasyon ve özel eğitim merkezlerinde, hastanelerde, okullarda, üniversitelerde ve kendilerine özel açacakları ofislerde çalışabilirler. Psikologlar hastalarla konuşarak terapi uygularlar bazı kişiler karşısındaki psikolog yabancı olduğu için dertlerini anlatmada tereddüt etmezken bazıları da yabancı biriyle dert paylaşma da tereddüt edebilir. İstanbul psikolog psikoterapi yönetimiyle hastalarını iyileştirmeye çalışırlar.

Psikoterapi’yi bu konuda eğitim alan psikologlar uygular. Psikoterapi konuşma tedavisidir diyebiliriz. Psikolog ilk seansta danışanı tanımaya çalışır. Bazı sorularla ve anketlerle bir tedavi programı oluşturur. Avcılar psikolog ile yapılan psikoterapi bir arkadaşla yapılan terapiden tabiki çok farklıdır. Çünkü psikolog sizi aşağılamaz, yadırgamaz ya da size öğüt vermez. Bu noktada iyi bir psikolog ve psikoterapi için İstanbul psikolog tavsiye edebiliriz. Psikologa gitmek bazı kişilere pahalı gelebilir ama Avcılar psikolog fiyatları her bütçeye uygun fiyatlardır.

Eş, sevgili, arkadaş gibi iki kişinin bir biri ile sorun yaşaması durumu. İlişki sorunları kadın ve erkeğin bazı dönemlerde aralarındaki ilişkide tıkanmadan dolayı yaşadıkları sorunlardır. Karşılıklı olarak ya da bir tarafın karşılaştığı bu sorunlar ilişkinin yıpranmasına ve ayrılmaya kadar gidebilir. Ancak alınacak profesyonel yardım bu sorunları aşmalarını ve daha mutlu bir ilişki yaşanmasını sağlayacaktır. Çevreden, kişinin kendisinden ya da ortamın yarattığı ağırlıktan dolayı bireyler dönem dönem sorunlar yaşayabilirler. Bu sorunlar ilişkiye de eninde sonunda yansıyacaktır.

psikoloji

İlişki sorunları ile başa çıkmak için iki tarafın da anlayışlı olması ve bu sorunların üstesinden gelmek için çaba göstermesi gereklidir. İlişkilerin sorunlarını yenmesi ile daha da güzel gittiği ve daha huzurlu olunduğu çokça kez görülmüştür. Siz de profesyonel destek almak için sitemizde tavsiye ettiğimiz psikologa ulaşabilirsiniz. Böylece sorunları aşmak için bir uzman eli olaya dahil olmuş olacaktır.

Depresyon

Psikologlar danışanlarına psikolojik danışmanlık yaparlar. İstanbul psikolog danışanlarına psikoterapi, psikolojik test uygulayarak sorunları çözmeye çalışan kişilerdir. Çoğu zaman halk arasında psikolog ile psikiyatr karıştırılmalıdır. Ama onları birbirinden ayıran çok keskin çizgiler vardır. Psikiyatr ilaç tedavisi uygularken psikolog bahsettiğimiz gibi psikoterapi vb uygulamalar yapmaktadır. Ayrıca Psikologlar psikoloji bölümünden mezun olurlar.

Pendik psikolog yetişkinlere, çocuklara danışmanlık yapabilirler. Ayrıca psikologlar evlilik terapisi, aile terapisi, bireysel olarak terapi vb terapiler uygulamaktadır. Psikolog danışanlara belli bir mesafede olurlar yoksa tedavi sonuç vermez diyebiliriz .Çoğu kişi psikologun gereksiz ve para kaybı olduğunu düşünür. Ama İstanbul psikolog fiyatları herkesin karşılayacağı seviyede fiyatlardır. Bu nedenle Pendik psikolog tavsiye edebiliriz.

İnsanın öfkesini bastırmakta zorluk çekme ve olduğundan fazla tepki verme şeklidir. Öfte insanın bir sinir haline geçmesi durumudur. Zaman zaman bazı zorluklar ile karşılaştığımızda sinirleniriz. Bu durumu anlayış ile karşılamak ve sorunun üstesinden gelmek için iyi bir ruh halinde olmak gereklidir. Öfke kontrol sorunu kişinin sinirlerine hakim olamaması ile başlayan ve kendini kontrol etmekte zorlanmasıdır. Bu sorunu yaşayan kişilerin uzman desteği almak ve bu sorunu yenmek zorundadır.

Hayatını kendi kendine zehir etmemek için sakin bir kişiliğe sahip olunmalıdır. Ancak öfke kontrol sorunu kişinin kendi kendine sorun yaratmaması için üstesinden gelmelidir. İstanbul psikolog öfte kontrolü sorunu yaşayan kişilere profesyonelce destek olarak sorunu yenmesini sağlar. Öfke kontrolü sorunu hakkında detaylı bilgi almak ve nasıl hizmet verildiğini öğrenmek için psikolog ile iletişime geçiniz.

Çift Terapisi

İstanbul psikolog, danışanının terapide anlattıklarını başka kimselerle paylaşmaz, konuşulanları gizli tutar. Psikologlar psikiyatr gibi ilaç tedavisi uygulamaz. Çünkü psikiyatrlar tıp okuyup mezun olmuş kişilerdir. Psikologlar ise psikoloji bölümünden mezun olurlar. Bazı insanlar psikologa gitmeyi para kaybı olarak görür, halbuki araştırıp baktığınızda bütçenize uygun psikolog bulabilirsiniz. Ümraniye psikolog fiyatları da rahat karşılanabilecek fiyatlardır.

Toplumda Psikologlar hakkında ön yargılar vardır. Mesela çoğu kişi psikologların bir anda her şeyi çözebileceğini düşünür. Ama psikologların sihirli değnekleri yoktur ilk seans da bütün sorunları şıp diye çözemez. Bazı insanlar da psikolojik sorunlarının olmadığını düşünerek psikologa gitmeyi reddeder. Bazıları ise; terapinin fayda sağlamayacağını boşa zaman kaybı olduğu düşünür. Ama bütün bu ön yargılar zamanla yıkılmıştır diyebiliriz.

İnsanın istemsizce kendini kontrol edemeyerek aniden gelen korku durumudur. Kalp krizi de sanılmaktadır Panik atak ne zaman geleceği belli olmayan ve bir anda büyük bir korku haline bürünme durumudur. Korku nöbeti geçirme olarak da bilinir. Beklenmedik bir anda olmasından dolayı panik atağın ölümle dahi sonuçlandığı bilinir. Önlem alınması gereken çok ciddi bir sorundur. Nefes alma zorluğu, terleme, göğüste sıkışma, baş dönmesi gibi belirtileri vardır. Bu durumlar çok şiddetli olarak görülür.

Ergen Danışmanlığı

Panik atağın tedavisi profesyonel psikolog tarafından verilebilir. Bu durum sırasında kişi kendini kaybedebilir ve ciddi yaralanmalar ile karşılaşılabilir. Profesyonel destek alınarak bu sorunla başa çıkmak gereklidir. İstanbul psikologlar aldıkları eğitimler ile bu sorunu tedavi edebilirler. Tedavi olmak için sitemizde tavsiye ettiğimiz psikologa ulaşarak gerekli bilgileri alıp randevu alabilirsiniz.

Panik atak ne zaman geleceği belli olmayan ve aniden gelerek kişiyi aşırı korku durumuna sokan kalp çarpıntısı, nefes alamama durumudur. Aniden geldiği için kişi boğuluyormuş gibi hisseder. Bu durum kişinin ölecekmiş hissine kapılıp kendine ve çevresine zarar vermesine dahi neden olur. Panik atak anında kişide nefes alamama, kalbin hızlı atması, titreme, terleme gibi belirtiler görülür. Bu etkenler kişinin ani korku duymasına sebep olur. Böylece kişi panik atak geçirmiş olur. Ne zaman geleceği ve sıklığı hiç belli olmaz.

Kadınların ilişkiden korkma ve çekinme durumu. Vajinismus kadınların ilişkiden korkması olarak bilinen durumdur. Profesyonel bir yardım ile bu korkudan kolaylıkla kurtulmak mümkündür. Tedavi için uzman yardım almak için bir psikolog ile görüşülebilir. Bu korku çocukken karşılaşılan bazı durumlardan ya da çeşitli olaylardan dolayı kadının ilişkiden korkmasıdır. Bu durumu yenmek için kadının eşi ile birlikte destek alması gerekir.

Psikolog Sitesi

Vajinismus tedavisi için sitemizde tavsiye ettiğimiz psikologa ulaşabilirsiniz. Bu psikolog sizin sorununuz için profesyonelce yardımcı olacaktır. Bu görüşmeler gizli kalmakta ve görüşme gizliliğine gereken önem vermektedir. Siz de tedavi hizmeti almak için öneri yaptığımız psikologa ulaşın. Vajinismus tedavisi sayfamıza bakarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Vajinismus ilişkiye giren kadının istem dışı şekilde korkma, kasılma gibi durumlarla karşılaşmasıdır. Vajinismus bilimsel olarak açıklanan ve tedavisi bulunan bir sorundur. Sadece bir veya iki seans ile vajinismusu yenmek mümkündür. Vajinismus tedavisi yapan uzman kişilerin bulunduğu bir şehirdir. Çok özel bir konu olduğu için gizlilik ve ciddiyet gerektirir. Her kadın bu durum hakkında bilgi vermekten çekinebilir ve ailelerin dağılması ile bile karışılabilir. İşte bir sorunla karşılaşmamak ve mutlu bir evlilik yaşamak için vajinismusu yenmek gerekir.

Vajinismus tedavisi edilen bir sorun olduğu için uzman kişiden çekinmeden sorunun üzerine gitmek gerekir. Erkek ve kadının bu sorunu birlikte yenmesi gerekir. Vajinismus hastahane, klinik ve özel muayenehane gibi yerlerde kolaylıkla tedavi edilmektedir. Bu konu kadın için çok sorunlu ve zor bir durumdur. O yüzden uzman yardımı almak kesinlikle gereklidir. Zamanla geçer ya da bir şey olmaz gibi şeyler ile konunun üstünü kapatmak ileride daha büyük sorunlara sebep olabilir. Bu yüzden uzmana danışmak yapmanız gereken en önemli adımdır.