Ana Sayfa » Blog

Blog

Kilo Verme

diet

Beslenme insanlar için en temel ihtiyaçlardan biridir. Ama bu beslenme dengeli ve sağlıklı olmalıdır. Vücudun gelişmesi, çalışması, hastalıklardan korunması için her besinden yeterli miktarda tüketilmesine sağlıklı ve dengeli beslenme denir. Kilo verirken hazırlanan diyet programları da dengeli ve sağlıklı beslenme programlarıdır. Diyet demek aç kalmak demek değildir. Diyet fazla kilolarından kurtulmak isteyen kilo vermek isteyen kişiler için hazırlanmış listedir. Diyet sağlıklı dengeli beslenmedir. Diyet kafaya göre yapılmamalıdır.

(daha&helliip;)

Psikolog İş İlanları

psikolog iş ilanları

Panik atağın tedavi edilmesi uzmanlara göre zor bir hadise değildir. Ancak disiplinli ve iyi bir çalışma gerektirir. Kişi elbette ki panik atağa yakalanmak istemeyecektir ancak panik atağın geleceğini düşünmek bile kişiye bu durumu yaşatmada bir tetikleyici olacaktır. Bu yüzden kişi öncelikle bu durumdan kurtulacağını ve bu durumun bir daha yaşanmayacağını düşünmesi gerekmektedir. Profesyonel destek almak her zaman daha yararlıdır. Bir İstanbul psikolog ile görüşmek ve detaylı bilgi alarak tedavi olmak en iyi çözüm olacaktır.

(daha&helliip;)

Psikolog Hizmetleri

psikolog hizmetleri

Psikolog insanlar tarafından çekinilen ve destek almanın bir eksiklik olduğu gibi görünen aksine insanlar için bir gereksinim ve destek mekanizması olan kişidir. İnsanların en yanlış bildiği konu psikologların sadece deliler ile ve ruhsal problemleri olan kişiler ile ilgilendiğini düşünmesidir. Halbuki böyle bir durum söz konusu bile değildir. Psikolog bulunan güzel bir şehirdir. İstanbul halkı psikolog desteği alarak daha dinamik ve daha huzurlu bir hayat yaşayabilir. Destek almaktan çekinmenize gerek yoktur. Psikolog İstanbul’da bulunan ofisinde siz değerli İstanbul halkını ağırlayarak hizmet vermeye çalışıyor. Siz de psikologdan müsait bir zaman için randevu alarak randevu gününde görüşmeye gidebilirsiniz. Psikolog nedir içeriğinde daha detaylı bilgi bulunuyor.

(daha&helliip;)

Psikolog Çalışma Alanları ve Çalışma Saatleri

psikolog çalışma alanları

Psikolog insan davranışlarını inceler. Psikologlara ruh bilimci de denir. Psikolog deli doktoru değildir. Psikolog akıl veren kişi değildir, hiçbir zaman danışanına öyle yap böyle demez. Psikologu para tuzağı olarak gören insanlar vardır. Hatta psikolog zaman ve para kaybıdır derler. Psikolog, danışanının sorununu ilk seansta çözemez. Sorunları çözmesi için belli bir zamana ihtiyacı vardır.

Psikologa gitmek için akıl hastası olmak gerekmez. Psikologa herkes gidebilir. Psikolog fiyatları herkesin karşılayabileceği fiyatlardır. Psikolog karşındaki insanı yargılamaz, statüsünden dolayı yargılamaz, akıl vermez. Psikolog size karşı bir ayna gibidir, kendinizin farkına varmasını sağlar. Artık günümüzde psikologa gitmek utanılacak bir şey değildir. İsteyen herkes psikologa gider. Psikolog nedir yazımızda herkes için anlaşılır bilgi vardır.

(daha&helliip;)

Psikolog İhtiyacı

psikolog ihtiyacı

Çocuklar yeni arkadaş edinmede, bulundukları ortama uyum sağlamada ve bir durumu kabullenmede oldukça hızlıdırlar. Ancak zaman zaman ciddi ortam değişimleri çocukların çekingen olmasına ve düşüncelerini dile getirememesine neden olur. Bu durumun en çok yaşandığı durum ise okula yeni başlama durumudur. Çocuklar okula yeni başlayacağı birinci sınıfta çok çekingen olabilir ya da istemediği halde bazı olumsuz davranışlar gösterebilirler. Psikolog bu durumlarda çocuklara destek olabilir ve bu zor süreci aşmasına ailesiyle beraber yardımcı olur. Okula başlama konusunda profesyonel destek almayı ihmal etmemek gerekir.

(daha&helliip;)

Psikolog Nedir?

psikolog nedir

Psikolog, ruh bilimci demektir. Psikologlara eskiden deli doktoru olarak bakılmaktaydı. Psikologlara karşı bir çok ön yargı bulunmaktaydı bazı insanlar psikologa gitmeyi zayıflılık olarak görürken bazıları boşa zaman va para kaybı olarak bazıları da özelini başkalarıyla paylaşmanın ne kadar doğru olabileceği konusunda endişeye kapılmaktaydı ama devir değiştikçe psikologlara olan ön yargılar kalktı ve insanlar psikologlara yönelmeye ve fayda görmeye başladı denilebilir.

Psikologlar insanların olduğu gibi aynı zamanda hayvanların da davranışlarını inceleyen kişilerdir. Psikolog danışanları dikkatlice dinler onlara hiçbir şekilde baskı yapmaz, danışanları küçük düşürecek davranışlarda bulunmaz danışanı anlamaya çalışırlar. Kişiler yaşadıkları psikolojik durumları kabullenmeyebilir ya da etrafındakilere anlatmak istemez bu noktada psikolog kişilere güven duygusu aşılayarak, empati kurarak yardımcı olur.

(daha&helliip;)

Diyetisyen Görevleri

Diyetisyen Görevleri Nedir?

Yemek yemeyi herkes çok sever. Çoğu kişi hem kilo vermek isteyip hem de yemekten vazgeçemez. Ama diyet yapmak için bazı besinlerden fedakarlık etmek gerekir. Günümüz sağlıksız ve dengesiz beslenme bir sorundur. Diyetisyen, kişilerin sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yemek listeleri ve kişilere özel diyet programları hazırlar. Bilindiği gibi diyetisyen sadece kilo verdiren kişi değildir.

Kilo almak, kilo vermek, dengeli beslenmek isteyenler, hastalar vb kişilerde diyetisyene başvurarak, kendilerine özel hazırlanmış diyet programlarını uygular. Diyetisyen, sadece belli bir yaş grubunun değil farklı yaş gruplarına,cinsiyetlere de program hazırlar. Ayrıca diyetisyen kişileri, toplumları sağlıklı dengeli beslenme konusunda eğitir. İstanbul diyetisyen fiyatları makul herkesin bütçesinin karşılayacağı fiyatlardır.

(daha&helliip;)

Diyet Tarifleri

diyet tarifleri

Diyet yapmayı aç kalmak olarak görenler vardır. Ama diyet yapmak kesinlikle aç kalmak değildir. Diyet, diyetisyen uzman biri tarafından hazırlanmalı ve önerilen diyet programı uygulanmalıdır. Diyetisyen kişiye özel diyet listeleri hazırlayarak kişinin kilo almasına ya da vermesine yardımcı olmaktadır. Diyetisyen vücut kitle endeksini hesaplayarak kişilere özel program hazırlar.

(daha&helliip;)

Diyetisyenin Verdiği Hizmetler

diyetisyen hizmetleri

Diyetisyenler kişilerin sağlıklı bir hayat sürebilecekleri kilolarına ulaşmasını sağlamak için üniversitelerin beslenme ve diyetetik adı altındaki dört yıllık lisans bölümlerini bitirmiş kişilere denir. Diyetisyenler hakkında doğru bilinen yanlışlara bakıldığında sadece zayıflamak için danışılan kişiler olduklarıdır. Diyetisyenler çok zayıf, zayıflama hastalığı olan hastalardan tutun obeziteyle savaşan hastalara kadar çok geniş bir danışan hizmeti vermektedir.

(daha&helliip;)

Diyetisyen İş İlanları

diyetisyen iş ilanları

Diyetisyen iş ilanları hakkında bilgi vermek istediğimiz bu yazımızda diyetisyenlik hakkında bilgi vereceğiz. Google’da diyetisyen iş ilanları yazıp aratarak iş ilanlarını görebilirsiniz.

Kilo almak ya da vermek isteyenler, hamile kadınlar, ameliyat vb. işlemler sonrası dengeli düzenli bir beslenme programına uymak isteyen kişiler işin ehli olan diyetisyenlere başvurmaktadır. Diyetisyen, üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişilerdir ve kişi ya da topluluklar için beslenme planı programı hazırlar. Diyetisyen hastalara zayıflama ilacı vs. önerip kilo alıp vermeyi sağlamaz, aksine doğal ve sağlıklı yollarla kilo aldırma ve verdirme yöntemleri kullanırlar.

(daha&helliip;)

Diyetisyen Nedir?

diyetisyen nedir

Diyetisyen sadece kilo vermeye değil kilo alamayan insanlara da yardımcı olur. İstanbul’da yüzlerce insan diyetisyenler ile çalışarak sağlıklı ve ideal kilolarında huzurlu şekilde yaşamaktalar. Beslenme uzmanı üniversitede ilgili bölümden mezun olur. Yani iyi bir eğitim ile bu alanda kendini geliştirmiş kişilerdir. Beslenme uzmanı yani diyetisyen her zaman kendini geliştirmeye çalışır, yeni ürünler, bilgilendirici makaleler ve eğitici kitaplar hazırlar. Kilo vermek, kilo almak, sağlıklı olmak ve ideal kiloya sahip olmak isteyen kişiler beslenme uzmanı ile görüşebilirler.

(daha&helliip;)